Europejska Siatkówka na najwyższym poziomie

Na inaugurację  turnieju w piątek o godzinie 18.00 swoje pierwsze spotkanie rozegrały zespoły Impel Wrocław i Azerrail Baku. Mecz rozpoczął się bardzo udanie dla wrocławskiej drużyny. Po pierwszym secie, który dość gładko wygrały podopieczne Rafała Błaszczyka wynikiem 25:15 apetyty na zwycięstwo w całym spotkaniu rosły. Azerki jednak nie dały za wygraną i kolejnego seta wygrały z wynikiem 16:25. Ostatecznie jednak to  Impel Wrocław wygrał kolejne dwa sety i całe spotkanie zakończyło się stosunkiem 3:1 (25:15; 16:25; 25:18; 25:15)
W drugim dniu turnieju kibice mieli okazję oglądać trzy spotkania. O godzinie 11.00 toczył się pojedynek SC Schweriner i Rote Raben Vilsbiburg. W tym spotkaniu zdecydowaną przewagę miały mistrzynie Niemiec pokonując swoje koleżanki ligowe 3:0 (25:19; 25:17; 25:18).
Po południu przyszedł czas na kolejne spotkania. O godzinie 17.00  Impel Wrocław podejmował Rote Raben Vilsbiburg. Wydawało by się, że niemki nie postawią większego oporu wrocławianką i polegną na twardogórskim parkiecie. To juz ich drugie spotkanie tego samego dnia. Jednak po pierwszym secie okazało się, że porażka z poprzedniego meczu wzbudziła dodatkową mobilizację i tym razem nie dały sobie odebrać zwycięstwa pokonując Impel Wrocław 3:0 (25:18; 25:23; 25:22).
Zaraz po zakończonym spotkaniu swoją rozgrzewkę rozpoczęły SC Schweriner i Azerrail Baku. Mistrzynie Niemiec bez większych problemów pokonały swoje rywalki kończąc spotkanie i cały dzień zmagań siatkarskich z wynikiem 3:0 (25:17; 26:24; 25:16).
W ostatnim dniu Międzynarodowego Turnieju Twardogóra CUP 2012 nie zabrakło emocji i walki o ostatnie zwycięstwa. Najpierw byliśmy świadkami meczu o wszystko dla zespołu Azerra Baku, który niestety na swoim koncie zanotował tylko porażki. Azerki jednak nie potrafiły zmobilizować się i przegrały zdecydowanie 3:0 (25:15; 25:12; 25:16) z Rote Raben Vilsbiburg. Zacięty pojedynek toczył się pomiędzy liderkami SC Schweriner, a Impel Wrocław. Niemki z kompletem zwycięstw były pewne zwycięstwa w turnieju. Wrocławianką pozostawała walka o jak najwyższą lokatę, a przede wszystkim zaprezentowanie się przed publicznością, która licznie przybyła na hale. Oby dwa zespoły przysporzyły wiele emocji. Widać było zaciętość i chęć zwycięstwa po obu stronach boiska. Byliśmy świadkami pięciosetowego pojedynku w którym lepsze okazały się wrocławianki wygrywając z SC Schweriner 3:2 (22:25; 25:21; 25:18; 23:25; 15:3). Ostatecznie jednak to niemiecki zespół zwyciężył w całej klasyfikacji zajmując I miejsce. Druga lokata przypadła ich koleżanką ligowym Rote Raben Vilsbiburg, na III miejscu uplasował się Impel Wrocław. Czwarte miejsce Azerrail Baku. Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary wręczane przez zaproszonych gości oraz patrona turnieju burmistrza Jana Dżugaja. Wyróżniono najlepsze zawodniczki. Na pozycji atakującej- Katarzynę Konieczną, libero- Ino Aikido, rozgrywajacą- Denis Hanke oraz MVP- Anja Brand. Niemiecki zespół SC Schweriner pozostał w Twardogórze jeszcze na kilka dni aby móc jeszcze lepiej  przygotować się o rozpoczęcia swojego sezonu ligowego.