II Otwarte Mistrzostwa Twardogóry w piłce siatkowej Kobiet

W roli gospodarza wystąpił gminny klub MLKS ECHO Twardogóra, który reprezentowały zawodniczki juniorek. Gościliśmy również przyjezdne zespoły m.in. MUKS SIATKARZ Wieluń, Gimnazjum NR 1 w Wieluniu, ZS NR 1 w Lubinie, SMS OLIMP Oborniki Śląskie, ZSP w Sycowie, ZS w Bukowicach oraz CETS Krośnice. Organizator turnieju przywitał zgromadzone drużyny i przybyłych gości, po czym nastąpiło rozlosowanie poszczególnych grup.

I tak w grupie A rywalizowały zespoły:

1. CETS Krośnice
2. ZS NR 1 Lubin
3. MLKS ECHO Twardogóra
4. MUKS SIATKARZ Wieluń.


W grupie B:
1. ZS Bukowice
2. SMS OLIMP Oborniki Śląskie
3. ZSP Syców
4. Gimnazjum NR 2 Wieluń.

Zespoły rywalizowały na trzech boiskach, a spotkania sędziowali: Jan Majewski, Edmund Goś oraz Łukasz Pędziwiatr.Turniej został rozegrany systemem ustalonym przez organizatora. Każde spotkanie do dwóch wygranych setów do 25 pkt., decydujący tie break do 15 pkt. W grupach zespoły rywalizowały „każdy z każdym”. O zwycięstwo w mistrzostwach przystąpiły zespoły zajmujące pierwsze miejsce w swojej grupie. Rywalizacja toczyła się o miejsca I, III, V i VII.

Wyniki grupowych spotkań.

tabela2

FINAŁ
O I miejsce

MUKS SIATKARZ WIELUŃ- SMS OLIMP OBNIKI ŚL.
2-0 (25:18; 25:20)
O III miejsce
GIMNAZJUM NR 1 WIELUŃ – ZS NR 1 LUBIN
2:1 (19:25; 25:20; 15:10)
O V miejsce
MLKS ECHO TWARDOGÓRA- ZSP SYCÓW
2:0 (25:17; 25:14)
O VII miejsce
CETS KROŚNICE- ZS BUKOWICE
2:0


Zwycięzcą w II Otwartych Mistrzostwach Twardogóry w Piłce Siatkowej Kobiet została drużyna MUKS SIATKARZ Wieluń. Najlepsze trzy drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, które wręczył Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Jan Świerad. Każda z pozostałych drużyn otrzymała statuetki za poszczególne zajęte miejsca. Wszystkie zawodniczki otrzymały koszulki okolicznościowe. W turnieju wzięło udział 75 zawodniczek.

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up