Wirtualny spacer

Weź udział w wirtualnym spacerze po Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Twardogórze.

Ale to już było

Relacje z imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

Znani i lubiani

Czyli goście i osobistości kultury i sportu, którzy odwiedzili GOSiR.

http://gosir.twardogora.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/279004wirtualny_spacer.jpg http://gosir.twardogora.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/832294ale_to_juz_bylo.jpg http://gosir.twardogora.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/379138znani_i_lubiani.jpg
Strona główna Koncert Łódzkiej Orkiestry Filmowej

Koncert Łódzkiej Orkiestry Filmowej

PlakatNSNZapraszamy na koncert Broadway Story w wykonaniu Łódzkiej Orkiestry Filmowej pod batutą Piotra Piątkowskiego, który odbędzie się w dniu 11 listopada (poniedziałek) 2019 roku o godz. 17.00 w hali sportowo-widowiskowej GOSiR-u w Twardogórze przy ul. Wrocławskiej 39. W rolach głównych Anna i Romuald Spychalscy oraz Akademicki Chór Kameralny Społecznej Akademii Nauk w Łodzi pod przygotowaniem Renaty Banackiej - Walczak. Bilety w cenie 15 zł są do nabycia w recepcji hali przy ul Wrocławskiej 39 w Twardogórze, czynnej od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00 oraz w sprzedaży internetowej: bilety.gosir.twardogora.pl
Informacja telefoniczna: 697 849 803
mt_ignore
DYRYGENT:
Piotr Piątkowski,ur. 18.10.1992 r. w Łodzi - kompozytor, aranżer, dyrygent, producent muzyczny, założyciel oraz dyrektor artystyczny Łódzkiej Orkiestry Filmowej (do 2015 roku pod nazwą Orkiestra Symfoniczna Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.) Założyciel i dyrektor naczelny muzycznego Teatru Diversité
W 2009 r. brał udział przy tworzeniu i wystawianiu musicalu ''Mistrz i Małgorzata'', przez Grupę Teatralną Verde w teatrze V6 gdzie nawet wcielił się w jedną z ról.
Jest pomysłodawcą oraz autorem muzyki dużego, współczesnego utworu wokalno-instrumentalno-tanecznego kantaty pt" Majestat Życia'' do którego libretto napisał Łukasz Kłysz-krakowski pisarz.
Jego drugim dużym dziełem jest poemat symfoniczny ''Amor Vincit Omnia''. Oba te projekty promowała Telewizja Polska.
Współpracował z Łódzkim Domem Kultury oraz z Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, w którym założył orkiestrę symfoniczną pełniąc w niej rolę dyrygenta i dyrektora artystycznego.
W Teatrze Nowym dyrygował orkiestrą do spektaklu Juliana Tuwima pt. ''Bal w Operze'' w reżyserii Lecha Raczaka oraz w widowisku ''Awangarda i Socrealizm'' w reżyserii Michała Kmiecika. Pod jego dyrekcją orkiestra wykonywała na żywo muzykę filmową ze znanych hollywoodzkich produkcji.
Od 2014 r. współpracuje z chórem mieszanym ''Canto Alegre''oraz chórem Społecznej Akademii Nauk, gdzie wspólnie realizują koncert noworoczny, koncert papieski Totus Tuus oraz wielkanocny Gaudium Resurrectionis w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Koncerty te realizowała telewizja Trwam podczas którego premierowo zabrzmiał utwór Piotra Piątkowskiego Te Deum Laudamus. Patronat honorowy objął metropolita łódzki JE ks. Abp. Marek Jędraszewski.
W 2015 roku był współproducentem spektaklu Panna Julia w reżyserii Pauliny Kamockiej, do którego napisał muzykę.
W 2016 roku, Łódzka Orkiestra Filmowa, pod batutą Piotra Piątkowskiego brała udział w koncercie jubileuszowym 20 lecia zespołu Ich Troje w katowickim Spodku, widowisko poprowadził Krzysztof Ibisz, a całość realizowała telewizja Polsat. Wszystkie aranżacje na orkiestrę przygotował Piotr Piątkowski. Gościnnie podczas koncertu wystąpił zespół Oberschlesien - finalista czwartej edycji programu Must Be The Music.
Piotr Piątkowski wraz z Maciejem Michałkowskim i Łódzką Orkiestrą Filmową realizują autorski projekt muzyczno-edukacyjny pt. Verba Voce - który jest unikalnym i pierwszym w polskiej telewizji projektem, prezentującym krótkie formy oscylujące wokół najstarszego i najpiękniejszego instrumentu świata – głosu ludzkiego

O naszych solistach :
Anna i Romuald Spychalscy, to duet muzyczny pochodzący z centralnej Polski i istniejący na rynku od ponad 9 lat. Dzięki pasji i miłości do muzyki artyści stanowią duet nie tylko na scenie, ale również w życiu prywatnym. Koncertują wykonując znane utwory w autorskich aranżacjach. Od początku istnienia Anna i Romuald zrealizowali kilkaset koncertów w Polsce i zagranicą we Francji, Holandii, Niemczech, Kanadzie i USA. Współpracują z wieloma wybitnymi dyrygentami, czego owocem są wydarzenia muzyczne, z których najważniejsze to udział w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy oraz w "Przystankach Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury, koncerty z towarzyszeniem orkiestry straussowskiej „Obligato” pod dyrekcja Jerzego Sobeńki, widowiska muzyczne z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, a także koncerty pod batutą Piotra Piątkowskiego, Jerzego Salwarowskiego, Mirosława Jacka Błaszczyka, Łukasza Borowicza oraz Artura Komorowskiego. Oprócz repertuaru operetkowego, pasji Romualda, która stała się punktem wyjścia do stworzenia duetu, nowego szczebla w karierze, Anna i Romuald sięgnęli do repertuaru musicalowego rozszerzając go w niedługim czasie o światowe hity z gatunku muzyki filmowej i rozrywkowej. W ich muzycznym menu pojawiły się utwory polskie i zagraniczne. Szczególnie upodobali sobie hity Andrea Bocellego, Celine Dion, Franka Sinatry, Elvisa Presleya, Michaela Buble, Whitney Houston oraz szlagiery z lat 50', 60' i 70'. W ostatnim czasie do swojego repertuaru włączyli również przeboje lat 20' i 30'.
O orkiestrze:
Łódzka Orkiestra Filmowa do 2015 r. funkcjonowała pod nazwą Orkiestra Symfoniczna Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi i- założona w 2012 roku przez Piotra Piątkowskiego - kompozytora, który pełni funkcję , dyrygenta i dyrektora artystycznego w tej orkiestrze. Zespół składa się głównie z studentów oraz absolwentów uczelni muzycznych z całej Polski. Orkiestra brała udział przy tworzeniu i wykonywaniu autorskiego projektu Piotra Piątkowskiego kantaty ''Majestat Życia'', utwór promujący ten projekt pt.''Monografia Muzyki'' emitowała Telewizja Polska oddział w Łodzi oraz Radio Łódź. ŁOF ma na swoim koncie między innymi koncert walentynkowy poematu symfonicznego ''Amor Vincit Omnia '', koncerty noworoczne polskich oraz zagranicznych kolęd i pastorałek w aranżacjach jej dyrygenta. Orkiestra zaprzyjaźniona z dyrektorem Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi w Łodzi Zdzisławem Jaskułą wykonywała premierowo muzykę teatralną Grażyny Bacewicz do spektaklu ''Nie-Boska Komedia'', ''Bal w Operze'' oraz "Awangarda i Socrealizm" w tym teatrze. Od 2014 roku orkiestra współpracuje z chórem mieszanym ''Canto Alegre'', gdzie wspólnie realizują koncert noworoczny oraz wielkanocny Gaudium Resurrectionis w hołdzie św. Janowi Pawłowi II Z tymi repertuarami miejsce miała trasa koncertowa po całej Polsce. Koncerty te realizowała telewizja Trwam. Patronat honorowy objął metropolita łódzki JE ks. Abp. Marek Jędraszewski. Od 2015 roku, orkiestra współpracuje z zespołem Ich Troje i Michałem Wiśniewskim co zaowocowało wspólnym koncertem jubileuszowym w katowickim Spodku z okazji 20 lecia istnienia Ich Troje, który okazał się najchętniej oglądanym koncertem telewizyjnym w roku 2016 realizowanym przez telewizje Polsat. Podczas koncertu gościnnie wystąpił również zespół Oberschlesien - finalista czwartej edycji Must Be The Music, z którym orkiestra wykonała utwór ''Błędne Wojenne Rozkazy''. Koncert poprowadził Krzysztof Ibisz. Wszystkie aranżacje zespołu Ich Troje, rozpisał na orkiestrę dyrygent Piotr Piątkowski. ŁOF realizuje też autorski projekt muzyczno-edukacyjny Piotra Piątkowskiego i Macieja Michałkowskiego pt. Verba Voce - który jest unikalnym i pierwszym w polskiej telewizji projektem, prezentującym krótkie formy oscylujące wokół najstarszego i najpiękniejszego instrumentu świata – głosu ludzkiego.

Zmieniony ( Piątek, 25 Październik 2019 11:42 )  

banner_bip

banner_bip

banner facebook

banner delfinek

banner_lodowisko

banner_noclegi

banner_zgrupowania

zajęcia stałe

regulaminy i karty zgłoszeń

sport szkolny

szlaki turystyczne

mapa gminy

twardogora.pl