Wirtualny spacer

Weź udział w wirtualnym spacerze po Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Twardogórze.

Ale to już było

Relacje z imprez kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych.

Znani i lubiani

Czyli goście i osobistości kultury i sportu, którzy odwiedzili GOSiR.

http://gosir.twardogora.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/279004wirtualny_spacer.jpg http://gosir.twardogora.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/832294ale_to_juz_bylo.jpg http://gosir.twardogora.pl/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/379138znani_i_lubiani.jpg
Strona główna Relacja z I Biegu Przełajowego.

Relacja z I Biegu Przełajowego.

zdjęcieZ inicjatywy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Twardogórze przy współpracy z Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki i MLKS „Echo” Twardogóra w niedzielę 7 marca 2021 r. odbył się I Bieg Przełajowy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra pod patronatem Nadleśniczego Nadleśnictwa Oleśnica Śląska. Miejscem imprezy był malowniczy teren Lasów Państwowych w miejscowości Chełstów (gmina Twardogóra).
Wyniki końcowe Biegu znajdują się pod linkiem:
Szczegóły - otwórz więcej.
Imprezę otworzył Jan Świerad - dyrektor Biegu i GOSiR-u w Twardogórze wraz z Zygmuntem Worsą - prezesem DZLA. Uroczystości towarzyszyli: Maciej Bukowski – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Twardogórze, Jarosław Antoniewicz – leśniczy Leśnictwa Chełstów,Andrzej Choiński – podleśniczy Leśnictwa Chełstów, Tomasz Taciak – leśniczy Leśnictwa Gola Wielka, Mariusz Zieliński - inżynier nadzoru Nadleśnictwa Oleśnica Śląska, Ireneusz Trekiel – sołtys Chełstowa.

 

Po krótkim rozpoczęciu nastąpił festiwal biegów zapoczątkowany przez najmłodszych na dystansie 500 m. Następnie realizowano dystanse: 1 km, 2 km, 3 km i na zakończenie - bieg główny na 8 km.

 

Na starcie stanęło 241. zawodników z 22. klubów województw: dolnośląskiego, łódzkiego, mazowieckiego, opolskiego i wielkopolskiego. Najliczniejszą grupę tworzyli młodsi i starsi mieszkańcy gminy Twardogóra, których liczba wyniosła blisko 100 i reprezentujący 3 twardogórskie kluby (MLKS „Echo” Twardogóra, GKS „Lotnik” Twardogóra i A.P. Szczot Twardogóra). To chyba największy sukces tej imprezy, albowiem aby w niej wystartować trzeba było nie tylko przygotować się sportowo, ale i formalnie przynależeć do któregoś z klubów. Wymagało to sporego zaangażowania, jednak nie zabrakło go naszym mieszkańcom. Było ono również widoczne w zaciętej rywalizacji na trasie biegu.

Pierwsze trzy osoby z każdego biegu otrzymały puchary. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale lub maskotki, a panie w biegu głównym - symbolicznego tulipana z okazji Dnia Kobiet z rąk Pawła Czulińskiego - burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra.

Za duży sukces organizacyjny i sportowy imprezy gratulacje należą się pracownikom i kierownictwu Nadleśnictwa Oleśnica Śląska. Za wsparcie organizacyjne i finansowe podziękowania kierujemy do Pawła Górskiego - nadleśniczego Nadleśnictwa Oleśnica Śląska. Ogromne podziękowania za zabezpieczenie Biegu składamy Policji. Za pomoc organizacyjną, techniczną i sędziowską dziękujemy strażakom z Twardogóry, zawodnikom i trenerom MLKS „Echo” Twardogóra oraz pracownikom GOSiR-u w Twardogórze.
mt_ignore
 
Galeria zdjęć z powyższego wydarzenia autorstwa Zofii Antoniewicz jest opublikowana na:
Kolejna galeria zdjęć autorstwa Andrzeja Makarczuka znajduje się pod linkiem:
Zmieniony ( Wtorek, 16 Marzec 2021 09:07 )  

banner_bip

banner_bip

banner facebook

banner delfinek

banner_lodowisko

banner_noclegi

banner_zgrupowania

zajęcia stałe

regulaminy i karty zgłoszeń

sport szkolny

szlaki turystyczne

mapa gminy

twardogora.pl