Strona główna Aktualności Ale to już było

Ale to już było

Dożynki Gminne 2017

Więcej… W dniu 26 sierpnia 2017 r. w Olszówce odbyły się Gminne Dożynki. Już w piątkowe popołudnie, na dzień przed uroczystościami, charakterystyczną atmosferę dożynek tworzyły wspaniałe dekoracje dróg, rond i posesji – nawet w miejscowościach nieco bardziej oddalonych od Olszówki. Najbardziej spektakularne – szczególnie dla goszczących przejazdem w naszej gminie – były dekoracje na rondach. Jednak prawdziwym festiwalem pomysłowości, zręczności, zdolności artystycznych i… poczucia humoru, okazały się dekoracje na drodze dojazdowej do Olszówki i na trasie przemarszu korowodu dożynkowego.
Zmieniony ( Poniedziałek, 04 Wrzesień 2017 08:43 ) Więcej…
 

Mecz Polska - Brazylia w piłce siatkowej mężczyzn

Więcej…13 sierpnia 2017 r. w hali sportowo-widowiskowej twardogórskiego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się spotkanie sparingowe reprezentacji Polski i Brazylii w piłce siatkowej mężczyzn U-23. Polacy pewnie pokonali rywali 4:1. Był to jeden z ostatnich meczów fazy przygotowawczej przed Mistrzostwami Świata, które zostaną rozegrane od 18 do 25 sierpnia w Kairze. W składzie drużyny prowadzonej przez Dariusza Daszkiewicza, znalazło się m.in. ośmiu zawodników, którzy sięgnęli ostatnio po mistrzostwo świata U–21, która w finale turnieju rozgrywanego w Czechach pokonała 3:0 reprezentację Kuby i sięgnęła po najwyższe trofeum.
Zmieniony ( Piątek, 18 Sierpień 2017 08:16 ) Więcej…
 

Twardogórski Finał Turnieju Volleymania

Więcej…W dniu 11 czerwca 2017 r. w hali sportowo-widowiskowej GOSiR odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Volleymania Dolny Śląsk. Był to ostatni turniej, jednocześnie podsumowujący całoroczną edycję w ramach projektu wrocławska Fundacja Kraina Siatkówki. Organizatorem twardogórskiego turnieju był (tradycyjnie już) Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze wraz z klubem MLKS Echo Twardogóra. Do Twardogóry przyjechało 18 zespołów z całego województwa. Młode siatkarki w wieku 10-13 lat rywalizowały w trzech kategoriach: zespoły dwuosobowe, trzyosobowe i czteroosobowe.
Zmieniony ( Poniedziałek, 19 Czerwiec 2017 09:17 ) Więcej…
 

Dni Twardogóry 2017

Więcej…Tradycyjnie już efektownym pokazem fajerwerków zakończyły się tegoroczne Dni Twardogóry. W dniach od 2 do 4 czerwca 2017 r. odbyło się w ramach tego święta wiele występów, przedstawień i zawodów sportowych, które przyciągnęły jak zwykle sporo mieszkańców naszej Gminy oraz gości. Podobnie jak w ubiegłym roku imprezą otwierającą sobotni cykl imprez w ramach święta Twardogóry był rozgrywany na kortach przy ul. Grunwaldzkiej od godziny 10 turniej tenisa ziemnego, w ramach którego rywalizację wygrał debel w składzie Sławomir Obiegło/Olszański Zbigniew. Pozostałe miejsca zajęły pary: Zbigniew Trzepadłek/Paweł Kuczyński, Janusz Wnęk (Wrocław)/Andrzej Świeżek (Wrocław) oraz Krzysztof Obiegło/Wojciech Antos.
Zmieniony ( Poniedziałek, 19 Czerwiec 2017 09:18 ) Więcej…
 

IX Festiwal Orkiestr Dętych

Więcej…W dniu 3 czerwca 2017 r. w ramach Dni Twardogóry 2017 r. odbył się IX Festiwal Orkiestr Dętych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra.W tradycyjnym przeglądzie udział wzięły: Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie, Miejsko-Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Skalmierzycach, Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Łowkowicach.
Zmieniony ( Poniedziałek, 19 Czerwiec 2017 09:15 )
 

Podsumowanie IX Gminnego Konkursu Piosenki Polskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra

Więcej…W dniach 25 i 26 kwietnia 2017 r. w świetlicy wielofunkcyjnej w Moszycach odbyły się eliminacje IX Gminnego Konkursu Piosenki Polskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze. W przeglądzie zaprezentowało się 48 solistów. Przesłuchania odbywały się w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkole (5-6 lat), szkoła podstawowa klasy I – III, szkoła podstawowa klasy IV – VI, gimnazjum i powyżej 16 lat. Jury w składzie: Kazimierz Cichoń, Andrzej Kowalczyk, Irena Pudłowska oceniało dobór repertuaru, walory głosowe, interpretację, poprawność intonacji i ogólny wyraz artystyczny, przyznając nagrody i wyróżnienia.
Zmieniony ( Niedziela, 30 Kwiecień 2017 21:35 ) Więcej…
 

III Ogólnopolski Turniej Tańca Freesyle

Więcej… W dniu 19 marca 2017 r. rządził taniec nowoczesny. Już od wczesnych godzin porannych trwała rywalizacja o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra, w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Freestyle. W stylach jazz, hip hop, modern i disco dance występowali soliści, duety oraz zespoły w przedziale wiekowym od 7 do 16 lat i więcej. Organizatorami turnieju byli: Klub Tańca Sportowego Sport - Dance, Szkoła Tanca Jast oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze.
źródło: www.twardogora.pl
 

V Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

Więcej…V Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrzów Międzyborza i Twardogóry odbył się w sobotę 18 marca 2017 r. w twardogórskiej hali sportowo - widowiskowej. Młodzi tancerze zmierzyli się w czterech kategoriach wiekowych. Na parkiecie królowały tańce standardowe oraz latynoamerykańskie. Nie zabrakło klasycznego walca wiedeńskiego, ognistego tanga, hiszpańskiego pasodoble czy energetycznego jive'a. Organizatorami turnieju byli: Gmina Międzybórz, Gmina Twardogóra, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzyborzu, Studio Tańca Akcent oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze. Wyniki turnieju - taniec.info.
Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć.
źródło: www.twardogora.pl
 

Koncert Maryli Rodowicz

Więcej…Jak co roku Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze zorganizował koncert z okazji Dnia Kobiet. W niedzielę 5 marca 2017 r. halę sportowo - widowiskową przy ul. Wrocławskiej 39 wypełniło blisko 1000 osób, które entuzjastycznie przyjęło legendę polskiej sceny, Marylę Rodowicz. Energetyczna piosenkarka zaprezentowała swoje największe przeboje w klasycznych wersjach, a także w odświeżonych aranżacjach, jak choćby rozpoczynający koncert utwór "Sing Sing". Widzowie spontanicznie i z dużym zaangażowaniem śpiewali wspólnie z wokalistką, a dynamiczna solówka w wykonaniu gitarzysty Marcina Majerczyka była ciekawym przerywnikiem.
Więcej…
 

Występ Marcina Dańca

Więcej…Doskonale wszystkim znany, krakowski artysta Marcin Daniec wystąpił w piątek 20 stycznia 2017 r. w hali sportowo - widowiskowej. Jeden z najpopularniejszych, polskich kabareciarzy, rozbawił twardogórzan do łez komentując bieżące sprawy społeczne i polityczne. Jego żarty wywoływały salwy śmiechu i gromkie brawa. Chętnie wciągał publiczność w zabawne dialogi i wchodził w interakcję z widzami. Podczas występu artysta wcielił się w dobrze wszystkim znane role - Górala, Marcinka i Pana Ignacego. Satyrykowi towarzyszyli wokaliści Anna Piechurska i Paweł Ekert - laureaci programu "Szansa na sukces".
źródło: www.twardogora.pl
Zmieniony ( Wtorek, 24 Styczeń 2017 15:43 )
 
Strona 1 z 16
banner_bip

banner facebook

banner_kapielisko
banner_noclegi
banner_zgrupowania
zajęcia stałe
regulaminy i karty zgłoszeń
sport szkolny
szlaki turystyczne
mapa gminy
twardogora.pl