Strona główna Aktualności Ale to już było

Ale to już było

Koncert Łódzkiej Orkiestry Filmowej

Więcej…11 listopada 2019 r. w hali sportowo-widowiskowej GOSiR-u w Twardogórze odbył się koncert muzyki filmowej „BROADWAY STORY” w wykonaniu Łódzkiej Orkiestry Filmowej pod batutą Piotra Piątkowskiego oraz Akademickiego Chóru Kameralnego Społecznej Akademii Nauk w Łodzi pod przygotowaniem Renaty Banackiej - Walczak, w hali sportowo – widowiskowej w Twardogórze. Jako soliści wystąpili śpiewacy - Anna i Romuald Spychalscy. W repertuarze koncertu znalazły się niezapomniane muzyczne tematy z filmów, takich jak m. in.: Love Story, Piraci z Karaibów, Rocky, Czarodziej z Krainy Oz, Vabank, czy Król Lew.
źródło: twardogora.pl
 

XI Gminny Konkurs Piosenki Polskiej

Więcej…W dniach 26 i 27 marca 2019 r. w świetlicy wielofunkcyjnej w Moszycach odbyły się eliminacje XI Gminnego Konkursu Piosenki Polskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze. W przeglądzie zaprezentowało się 47 solistów. Przesłuchania odbywały się w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkole (5-6 lat), szkoła podstawowa klasy I – III, szkoła podstawowa klasy IV – VI, gimnazjum i klasy VII-VIII oraz powyżej 16 lat. Jury w składzie: Kazimierz Cichoń, Andrzej Kowalczyk, Irena Pudłowska oceniało dobór repertuaru, walory głosowe, interpretację, poprawność intonacji i ogólny wyraz artystyczny, przyznając nagrody i wyróżnienia.
Zmieniony ( Poniedziałek, 01 Kwiecień 2019 13:36 ) Więcej…
 

Koncert Sławomira

Więcej…Tradycją jest w Twardogórze, że w pierwszych dniach marca odbywają się koncerty. Tym razem GOSiR zaprosił Sławomira. Koncert odbył się w niedzielę 3 marca 2019 r. w hali widowiskowo-sportowej. Oprócz Sławomira wystąpili: Robert Kurpisz – klawisze, Michał Przybyła - gitara basowa, Dawid Motyl-perkusja, Sebastian - saksofon, Piotr Aleksandrowicz – gitara elektryczna oraz oczywiście Magdalena Kajrowicz-Zapała wokal, żona Sławomira.
 

Festyn rodzinny "Taaaka Ryba" i Bezpieczny Powiat

Więcej…30 września 2018 r. odbył się gminny Festyn Rodzinny "Taaaka Ryba", w ramach tegorocznych Dni Karpia. Twardogórski Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gminę w Twardogóra – we współpracy z milickim Stowarzyszeniem "Partnerstwo dla Doliny Baryczy" zadbali, by ta tradycyjna już impreza była atrakcyjną propozycją na spędzenie czasu w gronie rodziny lub znajomych.
Zmieniony ( Wtorek, 20 Listopad 2018 08:48 ) Więcej…
 

Mecz piłki siatkowej mężczyzn ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE vs ONICO WARSZAWA 19.09.2018 r.

Więcej…W dniu 19.09.2018 r. w hali sportowo-widowiskowej GOSiR-u w Twardogórze przy ul. Wrocławskiej 39 odbył się mecz piłki siatkowej mężczyzn ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE vs ONICO WARSZAWA . Mecz po czterech setach (25:20, 25:15, 27:25, 25:17) zakończył się wynikiem 4:0 dla ONICO Warszawa.
Zmieniony ( Piątek, 21 Wrzesień 2018 10:55 )
 

XXIV Międzynarodowy Bieg Ulicznny 16.09.2018 r.

Więcej…16 września 2018 r. odbył się XXIV Międzynarodowy Bieg Uliczny o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Twardogórze. W biegu głównym kobiet rywalizacja obyła się na dystansie 6 km, mężczyźni - na dystansie 10 kilometrów. W kategorii open mężczyzn zwyciężył Kenijczyk - Nelson Kipkogei Cherutich. Wśród kobiet zwyciężyła Valentyna Kiliarska z Ukrainy.
W kategoriach twardogórzan wygrali: Jolanta Lenda (K) i Robert Kulik (M) - obydwoje z MLKS ECHO Twardogóra. Organizatorem był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze.
Zmieniony ( Czwartek, 27 Wrzesień 2018 09:35 ) Więcej…
 

VI Turniej Juniorek w Piłce Siatkowej

Więcej…W dniach 13-15.09.2018 r. w twardogórskiej hali sportowo –widowiskowej odbyła się VI edycja Turnieju Piłki Siatkowej Juniorek. W turnieju wzięły udział następujące zespoły: Volley Wrocław I, Volley Wrocław II, KS Pałac Bydgoszcz oraz SMS Police. Po 3-dniowych zmaganiach wyłoniono zwycięski zespół, którym okazał się być Volley Wrocław I. W finałowym spotkaniu juniorki ograły SMS Police 3:0.
Więcej…
 

Dożynki Gminne

Więcej…Dożynki Gminne 2018 odbyły się w sobotę 26 sierpnia na terenie zabytkowego zespołu pałacowo-parkowego w Goszczu. Uroczystości rozpoczęły się przemarszem korowodu dożynkowego. Starostom dożynek - Wiesławie i Grzegorzowi Smolarek, rolnikom z sołectwa Goszcz – w korowodzie towarzyszyli: burmistrz Zbigniew Potyrała z małżonką, zastępca burmistrza Ryszard Gąsior z małżonką, Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szydełko z małżonką, a ponadto zaproszeni goście: reprezentujący Starostę Oleśnickiego Przewodniczący Rady Powiatu Alojzy Kulig, radni miejscy i kierownicy gminnych jednostek, a następnie członkowie amatorskich zespołów ludowych, odgrywających ceremoniał dożynkowy.
Zmieniony ( Środa, 29 Sierpień 2018 08:37 ) Więcej…
 

Koncert Rodziny Kaczmarków

Więcej…27.05.2018 r. Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała wraz z Prezesem Stowarzyszenia Św. Magdaleny Ryszardem Gilem zaprosili mieszkańców i gości naszej gminy (w tym szczególnie wszystkie mamy) na koncert „Moja Matko ja wiem” w wykonaniu znanej rodziny śpiewaków operowych: Adama (tenor, lat. 15) i Wojciecha (baryton, lat 19) oraz Iwony (sopran liryczny) i Piotra (tenor) Kaczmarków.
Zmieniony ( Środa, 30 Maj 2018 09:49 ) Więcej…
 

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Więcej…Obchody Dnia Flagi już na stałe wpisały się kalendarz imprez gminnych. 2 maja 2018 r. w godzinach porannych Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała, Zastępca Burmistrza Ryszard Gąsior, Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Szydełko, Przewodniczący Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Lucjan Kot, Prezes Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Twardogórze Jan Wieczorek, Prezes Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Goszczu Józef Głowacz złożyli kwiaty oraz znicze pod obeliskiem przy kościele Św. Trójcy.
Zmieniony ( Wtorek, 08 Maj 2018 15:53 ) Więcej…
 
Strona 1 z 18

banner_bip

banner_bip

banner facebook

banner delfinek

banner_kapielisko

banner_noclegi

banner_zgrupowania

zajęcia stałe

regulaminy i karty zgłoszeń

sport szkolny

szlaki turystyczne

mapa gminy

twardogora.pl