Strona główna Aktualności Ale to już było

Ale to już było

Recital Roberta Janowskiego

Więcej…Artystycznym akcentem obchodów Święta Niepodległości w dniu 11.11.2017 r. był recital Roberta Janowskiego z zespołem, na który – do hali sportowo - widowiskowej GOSiR w Twardogórze - mieszkańców naszej gminy zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała. Koncert poprzedzony został zainicjowanym przez burmistrza wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Burmistrz Zbigniew Potyrała witając audytorium, wyraził swą radość, że twardogórzanie tak licznie przybyli, by wspólnie świętować, by radować się odzyskaniem niepodległości przez Polskę.
Zmieniony ( Niedziela, 19 Listopad 2017 14:14 ) Więcej…
 

Rodzinny festyn rekreacyjny "Taaaka Ryba"

Więcej…W niedzielę 24 września 2017 r. - po raz piąty na błoniach zespołu pałacowo-parkowego w Goszczu - odbył się gminny Festyn Rodzinny "Taaaka Ryba". Współorganizatorzy, tj. milickie Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", twardogórski Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta i Gminy w Twardogórze, przygotowali sporo atrakcji, akcentujących związek tej imprezy z Dniami Karpia 2017.Tegoroczne Dni Karpia to 62 wydarzenia o różnym charakterze: wydarzenia plenerowe, aktywne, edukacyjne, zawody wędkarskie, kolacje rybne, towarzyszące, więcej informacji znajdą na www.dnikarpia.barycz.pl lub w informatorach, które były do pobrania na stoisku.
Zmieniony ( Niedziela, 19 Listopad 2017 14:13 ) Więcej…
 

XXIII Międzynarodowy Bieg Uliczny

Więcej…17 września 2017 r. odbył się XXIII Międzynarodowy Bieg Uliczny o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Twardogórze. Jak co roku tradycyjnie przed biegiem głównym rywalizowali ci młodsi i nieco starsi mieszkańcy Twardogóry. W biegu głównym, kobiety musiały zmierzyć się w z 6 kilometrowym dystansem natomiast mężczyźni pobiegli na 10 kilometrów. W kategorii open mężczyzn zwyciężył pochodzący z Etiopii Menegestu Zelalem. Wśród kobiet najszybsza była Oksana Okseniuk z Ukrainy. W Biegu Twardogórzan wygrali: Krzysztof Górecki i Jolanta Lenda.
Zmieniony ( Niedziela, 19 Listopad 2017 14:12 ) Więcej…
 

V Międzynarodowy Turniej Juniorek w piłce siatkowej.

Więcej…16 września 2017 r., meczem pomiędzy drużyną Impel I Wrocław a KS Pałac Bydgoszcz, zakończył się - rozgrywany od 14 września 2017 r. w hali sportowo - widowiskowej GOSiR przy ul. Wrocławskiej w Twardogórze - V Międzynarodowy Turniej Juniorek w piłce siatkowej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra.
Zmieniony ( Niedziela, 19 Listopad 2017 14:16 ) Więcej…
 

Dożynki Gminne 2017

Więcej… W dniu 26 sierpnia 2017 r. w Olszówce odbyły się Gminne Dożynki. Już w piątkowe popołudnie, na dzień przed uroczystościami, charakterystyczną atmosferę dożynek tworzyły wspaniałe dekoracje dróg, rond i posesji – nawet w miejscowościach nieco bardziej oddalonych od Olszówki. Najbardziej spektakularne – szczególnie dla goszczących przejazdem w naszej gminie – były dekoracje na rondach. Jednak prawdziwym festiwalem pomysłowości, zręczności, zdolności artystycznych i… poczucia humoru, okazały się dekoracje na drodze dojazdowej do Olszówki i na trasie przemarszu korowodu dożynkowego.
Zmieniony ( Poniedziałek, 04 Wrzesień 2017 08:43 ) Więcej…
 

Mecz Polska - Brazylia w piłce siatkowej mężczyzn

Więcej…13 sierpnia 2017 r. w hali sportowo-widowiskowej twardogórskiego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się spotkanie sparingowe reprezentacji Polski i Brazylii w piłce siatkowej mężczyzn U-23. Polacy pewnie pokonali rywali 4:1. Był to jeden z ostatnich meczów fazy przygotowawczej przed Mistrzostwami Świata, które zostaną rozegrane od 18 do 25 sierpnia w Kairze. W składzie drużyny prowadzonej przez Dariusza Daszkiewicza, znalazło się m.in. ośmiu zawodników, którzy sięgnęli ostatnio po mistrzostwo świata U–21, która w finale turnieju rozgrywanego w Czechach pokonała 3:0 reprezentację Kuby i sięgnęła po najwyższe trofeum.
Zmieniony ( Piątek, 18 Sierpień 2017 08:16 ) Więcej…
 

Twardogórski Finał Turnieju Volleymania

Więcej…W dniu 11 czerwca 2017 r. w hali sportowo-widowiskowej GOSiR odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Volleymania Dolny Śląsk. Był to ostatni turniej, jednocześnie podsumowujący całoroczną edycję w ramach projektu wrocławska Fundacja Kraina Siatkówki. Organizatorem twardogórskiego turnieju był (tradycyjnie już) Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze wraz z klubem MLKS Echo Twardogóra. Do Twardogóry przyjechało 18 zespołów z całego województwa. Młode siatkarki w wieku 10-13 lat rywalizowały w trzech kategoriach: zespoły dwuosobowe, trzyosobowe i czteroosobowe.
Zmieniony ( Poniedziałek, 19 Czerwiec 2017 09:17 ) Więcej…
 

Dni Twardogóry 2017

Więcej…Tradycyjnie już efektownym pokazem fajerwerków zakończyły się tegoroczne Dni Twardogóry. W dniach od 2 do 4 czerwca 2017 r. odbyło się w ramach tego święta wiele występów, przedstawień i zawodów sportowych, które przyciągnęły jak zwykle sporo mieszkańców naszej Gminy oraz gości. Podobnie jak w ubiegłym roku imprezą otwierającą sobotni cykl imprez w ramach święta Twardogóry był rozgrywany na kortach przy ul. Grunwaldzkiej od godziny 10 turniej tenisa ziemnego, w ramach którego rywalizację wygrał debel w składzie Sławomir Obiegło/Olszański Zbigniew. Pozostałe miejsca zajęły pary: Zbigniew Trzepadłek/Paweł Kuczyński, Janusz Wnęk (Wrocław)/Andrzej Świeżek (Wrocław) oraz Krzysztof Obiegło/Wojciech Antos.
Zmieniony ( Poniedziałek, 19 Czerwiec 2017 09:18 ) Więcej…
 

IX Festiwal Orkiestr Dętych

Więcej…W dniu 3 czerwca 2017 r. w ramach Dni Twardogóry 2017 r. odbył się IX Festiwal Orkiestr Dętych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra.W tradycyjnym przeglądzie udział wzięły: Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie, Miejsko-Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Skalmierzycach, Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Białej oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Łowkowicach.
Zmieniony ( Poniedziałek, 19 Czerwiec 2017 09:15 )
 

Podsumowanie IX Gminnego Konkursu Piosenki Polskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra

Więcej…W dniach 25 i 26 kwietnia 2017 r. w świetlicy wielofunkcyjnej w Moszycach odbyły się eliminacje IX Gminnego Konkursu Piosenki Polskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze. W przeglądzie zaprezentowało się 48 solistów. Przesłuchania odbywały się w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkole (5-6 lat), szkoła podstawowa klasy I – III, szkoła podstawowa klasy IV – VI, gimnazjum i powyżej 16 lat. Jury w składzie: Kazimierz Cichoń, Andrzej Kowalczyk, Irena Pudłowska oceniało dobór repertuaru, walory głosowe, interpretację, poprawność intonacji i ogólny wyraz artystyczny, przyznając nagrody i wyróżnienia.
Zmieniony ( Niedziela, 30 Kwiecień 2017 21:35 ) Więcej…
 
Strona 1 z 16
banner_bip

banner facebook

banner_kapielisko
banner_noclegi
banner_zgrupowania
zajęcia stałe
regulaminy i karty zgłoszeń
sport szkolny
szlaki turystyczne
mapa gminy
twardogora.pl