Strona główna Aktualności Ale to już było

Ale to już było

XXVI Finał WOŚP

Więcej… 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 14.01.2018 r. został skorelowany w Twardogórze z Memoriałem Ireneusza Maciasia. Nie poprzestano na zbiórce prowadzonej przez wolontariuszy. W hali GOSiR-u przygotowano dmuchane miasteczko, zabawy z ciastoliną, malowanie twarzy, skręcanie balonów, harcerskie gry i zabawy oraz malowanie wielkiego baneru. Była czynna kawiarenka. Wystąpił Big Band Politechniki Wrocławskiej. Na scenie gościli tancerze ze Szkoły Tańca Jast, zumbowiczki, zespół The Gentlemen, Marta Kołodziejczyk. Gwiazdą wieczoru była wokalistka Alicja Janosz.
Kliknij, aby zobaczyć galerię zdjęć.
źródło: olesnica24com

Zmieniony ( Poniedziałek, 29 Styczeń 2018 14:50 )
 

Noworoczny Koncert Symfoniczny

Więcej…Niezwykle spektakularnym muzycznym akcentem zainaugurowane zostały obchody 725-lecia Twardogóry. 7 stycznia 2018 r., w hali sportowo - widowiskowej GOSiR-u w Twardogórze odbył się Noworoczny Koncert Symfoniczny "Między słowami a muzyką", w wykonaniu orkiestry symfonicznej NFM Filharmonii Wrocławskiej. Z orkiestrą wystąpiły dwie wielkie artystki operowe: jedna z najbardziej uznanych mezzosopranistek naszych czasów, Małgorzata Walewska oraz specjalizująca się w partiach operowych okresu włoskiego belcanta, sopranistka Joanna Woś.
Zmieniony ( Wtorek, 09 Styczeń 2018 15:28 ) Więcej…
 

Twardogórski Jarmark Bożonarodzeniowy

Więcej…17 grudnia 2017 r.odbyła się na twardogórskim Rynku druga edycja twardogórskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. W ofercie około 30 wystawców przeważały oczywiście artykuły, związane ze świętami Bożego Narodzenia: dekoracje świąteczne, świece, stroiki, ozdoby choinkowe, bombki (również malowane ręcznie), opakowania do prezentów, kartki świąteczne, drzewka choinkowe, światełka choinkowe i oświetlenie dekoracyjne, ale także bożonarodzeniowe wiktuały, jak karp (żywy), świąteczne wypieki na czele z piernikami i makowcami oraz miody.
Więcej…
 

XXIV Otwarte Mistrzostwa Polski Freestyle, Mistrzostwa Świata IDO Caribbean Show

Więcej…W dniach 17-19 listopada 2017 r. w Twardogórze odbyły się XXIV Otwarte Mistrzostwa Polski Freestyle, Mistrzostwa Świata IDO Caribbean Show, Turniej Polskiego Związku Tańca Freestyle oraz Turniej International Dance Organization. Setki tancerzy rywalizowało w hali sportowo - widowiskowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Impreza odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniewa Potyrały oraz honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.
źródło: www.twardogora.pl
Zmieniony ( Czwartek, 23 Listopad 2017 12:14 )
 

Recital Roberta Janowskiego

Więcej…Artystycznym akcentem obchodów Święta Niepodległości w dniu 11.11.2017 r. był recital Roberta Janowskiego z zespołem, na który – do hali sportowo - widowiskowej GOSiR w Twardogórze - mieszkańców naszej gminy zaprosił Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Zbigniew Potyrała. Koncert poprzedzony został zainicjowanym przez burmistrza wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Burmistrz Zbigniew Potyrała witając audytorium, wyraził swą radość, że twardogórzanie tak licznie przybyli, by wspólnie świętować, by radować się odzyskaniem niepodległości przez Polskę.
Zmieniony ( Niedziela, 19 Listopad 2017 14:14 ) Więcej…
 

Rodzinny festyn rekreacyjny "Taaaka Ryba"

Więcej…W niedzielę 24 września 2017 r. - po raz piąty na błoniach zespołu pałacowo-parkowego w Goszczu - odbył się gminny Festyn Rodzinny "Taaaka Ryba". Współorganizatorzy, tj. milickie Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy", twardogórski Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta i Gminy w Twardogórze, przygotowali sporo atrakcji, akcentujących związek tej imprezy z Dniami Karpia 2017.Tegoroczne Dni Karpia to 62 wydarzenia o różnym charakterze: wydarzenia plenerowe, aktywne, edukacyjne, zawody wędkarskie, kolacje rybne, towarzyszące, więcej informacji znajdą na www.dnikarpia.barycz.pl lub w informatorach, które były do pobrania na stoisku.
Zmieniony ( Niedziela, 19 Listopad 2017 14:13 ) Więcej…
 

XXIII Międzynarodowy Bieg Uliczny

Więcej…17 września 2017 r. odbył się XXIII Międzynarodowy Bieg Uliczny o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Twardogórze. Jak co roku tradycyjnie przed biegiem głównym rywalizowali ci młodsi i nieco starsi mieszkańcy Twardogóry. W biegu głównym, kobiety musiały zmierzyć się w z 6 kilometrowym dystansem natomiast mężczyźni pobiegli na 10 kilometrów. W kategorii open mężczyzn zwyciężył pochodzący z Etiopii Menegestu Zelalem. Wśród kobiet najszybsza była Oksana Okseniuk z Ukrainy. W Biegu Twardogórzan wygrali: Krzysztof Górecki i Jolanta Lenda.
Zmieniony ( Niedziela, 19 Listopad 2017 14:12 ) Więcej…
 

V Międzynarodowy Turniej Juniorek w piłce siatkowej.

Więcej…16 września 2017 r., meczem pomiędzy drużyną Impel I Wrocław a KS Pałac Bydgoszcz, zakończył się - rozgrywany od 14 września 2017 r. w hali sportowo - widowiskowej GOSiR przy ul. Wrocławskiej w Twardogórze - V Międzynarodowy Turniej Juniorek w piłce siatkowej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra.
Zmieniony ( Niedziela, 19 Listopad 2017 14:16 ) Więcej…
 

Dożynki Gminne 2017

Więcej… W dniu 26 sierpnia 2017 r. w Olszówce odbyły się Gminne Dożynki. Już w piątkowe popołudnie, na dzień przed uroczystościami, charakterystyczną atmosferę dożynek tworzyły wspaniałe dekoracje dróg, rond i posesji – nawet w miejscowościach nieco bardziej oddalonych od Olszówki. Najbardziej spektakularne – szczególnie dla goszczących przejazdem w naszej gminie – były dekoracje na rondach. Jednak prawdziwym festiwalem pomysłowości, zręczności, zdolności artystycznych i… poczucia humoru, okazały się dekoracje na drodze dojazdowej do Olszówki i na trasie przemarszu korowodu dożynkowego.
Zmieniony ( Poniedziałek, 04 Wrzesień 2017 08:43 ) Więcej…
 

Mecz Polska - Brazylia w piłce siatkowej mężczyzn

Więcej…13 sierpnia 2017 r. w hali sportowo-widowiskowej twardogórskiego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyło się spotkanie sparingowe reprezentacji Polski i Brazylii w piłce siatkowej mężczyzn U-23. Polacy pewnie pokonali rywali 4:1. Był to jeden z ostatnich meczów fazy przygotowawczej przed Mistrzostwami Świata, które zostaną rozegrane od 18 do 25 sierpnia w Kairze. W składzie drużyny prowadzonej przez Dariusza Daszkiewicza, znalazło się m.in. ośmiu zawodników, którzy sięgnęli ostatnio po mistrzostwo świata U–21, która w finale turnieju rozgrywanego w Czechach pokonała 3:0 reprezentację Kuby i sięgnęła po najwyższe trofeum.
Zmieniony ( Piątek, 18 Sierpień 2017 08:16 ) Więcej…
 
Strona 1 z 16
banner_bip

banner facebook

banner_lodowisko
banner_noclegi
banner_zgrupowania
zajęcia stałe
regulaminy i karty zgłoszeń
sport szkolny
szlaki turystyczne
mapa gminy
twardogora.pl