IV Festiwal Orkiestr Dętych

Na zakończenie każda z orkiestr otrzymała pamiątkowy puchar, a także nagrodę finansową ufundowaną przez szefa gminy. Imprezę zwieńczył Marsz Karola Padivy, brawurowo wykonany z bisem przez wszystkie cztery orkiestry. Dyrygował nimi Stanisław Miśkiewicz, któremu spontanicznie zagrano jeszcze tradycyjne „Sto lat”.

Wykaz orkiestr biorących w Festiwalu.

Namysłowska Orkiestra Dęta

 

Orkiestra powstała w 1996 roku. Działa pod patronatem Namysłowskiego Ośrodka Kultury. Liczy 30 muzyków. Dzięki  swojej popularności uświetnia występami lokalne uroczystości państwowe, kościelne, sąsiednich miasta i gmin oraz koncertuje poza granicami kraju. Między innymi na Węgrzech i Niemczech. Już drugi raz gości w Twardogórze. Poprzednio występowała u nas w roku 2009 r.

Kapelmistrzem jest pan Antoni Szydłowski

Orkiestra Dęta Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego – Żerków

 

Orkiestra została założona w 1993 r. Pierwszy występ miał miejsce na świecie OSP w maju 1994 r. Od tego czasu orkiestra bierze udział we wszystkich uroczystościach na terenie miasta i gminy Żerków oraz powiatu jarocińskiego. Zapraszana jest również do zaprzyjaźnionych gmin takich jak Kosakowo, Kąty Wrocławskie, Gasselte w Holandii. Od założenia orkiestry po dzień dzisiejszy kapelmistrzem orkiestry  jest pan Jerzy Nowacki .

Trzebnicka Orkiestra Dęta

 

Orkiestra tworzyła się od 1946 r. Założycielem był Rudolf Padewski -były członek Stanisławowskiej Orkiestry Ułańskiej. Współtworzył ją również ks. Franciszek Grzegorz Czech, który kompletował nuty, instrumenty i uczył gry. Pierwszy występ nastąpił w 1947 roku (podczas odpustu). W 1958 roku orkiestra przeniosła się do Powiatowego Domu Kultury, a od 1985 roku działała przy Trzebnickim Ośrodku Kultury, który obecnie nosi nazwę Trzebnickiego Centrum Kultury i Sportu. Orkiestra wielokrotnie zmieniała swój skład  osobowy. Jej wieloletnim gospodarzem był Kazimierz Dobrosielski, następnie Kazimierz Puchalski, a obecnie jest nim pan Jerzy Marczak. Kapelmistrzem orkiestry jest Tomasz Świńczyk. Orkiestra ta również gości u nas drugi raz.

 

Twardogórska Orkiestra Dęta

 

Orkiestra powstała w 2006 r. przy Urzędzie Miasta i Gminy Twardogóra z inicjatywy burmistrza Jana Bernackiego, który zaproponował, aby jej członkami zostali uczniowie Społecznego Ogniska Artystycznego w Twardogórze. Początkowo w składzie zespołu brakowało kornecistów, klarnecistów, a także innych instrumentów. W miarę przybywania nowych uczniów niedobory te były uzupełniane. Poziom orkiestry jest zmienny, ponieważ uczniowie kończący naukę w ognisku odchodzą do szkół poza Twardogórą, a stan liczebny jest uzupełniany przez osoby początkujące naukę gry. Kapelmistrzem orkiestry jest Stanisław Miśkiewicz

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up