IV Gminny Konkurs Piosenki Polskiej

Przesłuchania odbywały się w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkole (5-6 lat), szkoła podstawowa klasy I – III, szkoła podstawowa klasy IV – VI, gimnazjum i powyżej 16 lat. Jury w składzie: Kazimierz Cichoń, Andrzej Kowalczyk, Stanisław Miśkiewicz oceniało dobór repertuaru, walory głosowe, interpretację, poprawność intonacji i ogólny wyraz artystyczny, przyznając nagrody i wyróżnienia.

Kategoria wiekowa przedszkole.

I miejsce ex aequo: Maria Babij z Ogniska Muzycznego Moderato (op. Dorota Macalak),

Kamila Bilska (op. Agata Jesionka, Elżbieta Bajcar-Szierok),  Katarzyna Orlikowska (op. Kamila Kawałko, Małgorzata Radomska) z Miejskiego Przedszkola z Oddziałem Małego Dziecka w Twardogórze,

II miejsce ex aequo: Jan Gońda (op. Agata Jesionka, Elżbieta Bajcar-Szierok),  Zuzanna Żurawka (op. Kamila Kawałko, Małgorzata Radomska) z MPzOMD w Twardogórze, Amelia Noga (op. Marzanna Chrzanowska-Dryzd) z SP w Grabownie Wielkim,

III miejsce ex aequo: Zofia Kalaruz, Weronika Świerad (op. s. Aneta Podczasiak)

z Przedszkola Niepublicznego Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze, Kacper Pater (op. Marzanna Chrzanowska-Dryzd) z SP w Grabownie Wielkim,

wyróżnienia:

Amelia Michałowska, Martyna Nikolin (op. Barbara Solarz, Agata Dżugaj), Maciej Iwaszko (op. Kamila Kawałko, Małgorzata Radomska), Hanna Janas (op. Agata Grzesiak, Anna Jasińska), Julia Więcław (op. Agata Jesionka, Elżbieta Bajcar-Szierok) z MPzOMD w Twardogórze, Maja Pluta, Nikola Rządczyk (op. Marzanna Chrzanowska-Dryzd) z SP

w Grabownie Wielkim.

 

Kategoria wiekowa szkoła podstawowa klasy I – III.

I miejsce ex aequo: Milena Gawin, Oliwia Komór, Marta Wajda (op. Halina Ślusarek) z SP1 w Twardogórze, Maja Juszczak (op. Barbara Franc) z SP2 w Twardogórze,

II miejsce ex aequo: Dawid Krawczyk, (op. Barbara Franc) z SP2 w Twardogórze, Jagoda Ślusarek (op. Ewa Kałandziak) z SP w Goszczu, Miriam Witiw (op. Halina Ślusarek) z SP1

w Twardogórze oraz Aleksandra Myszkowska,

III miejsce ex aequo: Natalia Antas, Julia Pawlak (op. Barbara Franc) z SP2 w Twardogórze,

Julia Kędzia (op. Małgorzata Śniegulska) z SP w Goszczu, Agata Moczulska (op. Anna Dżugaj) z SP w Grabownie Wielkim,

wyróżnienia: Julia Fajkowska (op. Barbara Franc) z SP2 w Twardogórze, Julia Hłądzyńska (op. Halina Ślusarek) z SP1 w Twardogórze, Magdalena Kral (op. Anna Dżugaj) z SP w Grabownie Wielkim, Martyna Ślusarek (op. Lidia Wróbel) z SP w Goszczu.

Kategoria wiekowa szkoła podstawowa klasy IV-VI

 

I miejsce ex aequo: Inga Dzięgielewska, Natalia Łotecka (op. Barbara Franc) z SP2 w Twardogórze, Marta Obiegło (op. Małgorzata Śniegulska) z SP w Goszczu,

II miejsce ex aequo: Patryk Bogusławski, Julia Franczak, Alicja Solarz,  (op. Halina Ślusarek) z SP1 w Twardogórze,

III miejsce ex aequo: Marcelina Pluta (op. Halina Ślusarek) z SP1 w Twardogórze, Agata Różańska (op. Anna Dżugaj) z SP w Grabownie Wielkim,  Adrianna Marszałek,

wyróżnienia:

Magdalena Gojny (op. Anna Dżugaj) z SP w Grabownie Wielkim, Patrycja Harych (op. Halina Ślusarek) z SP1 w Twardogórze, Dżesika Promna, Damian Szuster (op. Barbara Franc) z SP2 w Twardogórze.

Kategoria wiekowa gimnazjum

I miejsce ex aequo: Emilia Biernat (op. Monika Juszczak) z Gimnazjum nr 1 w Twardogórze,

Monika Federyszyn (op. Robert Orlikowski) z GOSiR w Twardogórze, Julia Wira (op. Paweł Grobelny) z SOA  Allegretto w Twardogórze,

II miejsce ex aequo: Aleksandra Kozłowska (op. Paweł Grobelny) z SOA  Allegretto

w Twardogórze, Paweł Kuriata (op. Monika Juszczak) z G1 w Twardogórze, Patrycja Szewczyk (op. Robert Orlikowski) z GOSiR w Twardogórze,

III miejsce ex aequo: Agnieszka Cych, Justyna Słaba (op. Monika Juszczak) z G1

w Twardogórze, Maja Olszańska (op. Robert Orlikowski) z GOSiR w Twardogórze,

wyróżnienia:

Agata Głowacz, Ewa Kaszczyszyn, Lena Krzywańska, Klaudia Szewczyk, Klaudia Pawluk, Kornelia Woźniak (op. Monika Juszczak) z G1 w Twardogórze, Adrianna Smolis (op. Robert Orlikowski) z GOSiR w Twardogórze,

 

Kategoria wiekowa powyżej 16-stu lat

I miejsce: Daria Kleszcz (op. Paweł Grobelny) z SOA  Allegretto w Twardogórze,

II miejsce: Marta Warszawska (op. Robert Orlikowski) z GOSiR w Twardogórze,

III miejsce: Kinga Mrowiec (op. Paweł Grobelny)  z SOA  Allegretto w Twardogórze,

wyróżnienia:

Maciej Knap, Martyna Radomska.

Nagrodę Grand Prix IV Gminnego Konkursu Piosenki Polskiej  – Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra zdobyła solistka Judyta Walczak (op. Robert Orlikowski)

z GOSiR w Twardogórze, która w ramach dodatkowej nagrody wystąpi przed koncertem Ani Rusowicz – gwiazda Dni Twardogóry 2012 w dniu 26 maja 2012 r.

o godz. 18.40.

W dniu 18 maja  2012  r. w świetlicy wielofunkcyjnej w Moszycach odbył się koncert laureatów powyższego przeglądu. Imprezę tę zaszczycili swoją obecnością:

Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Jan Dżugaj , Przewodniczący Rady Miejskiej w Twardogórze Stanisław Adamski, którzy wręczali nagrody i wyróżnienia laureatom przeglądu. Obecni byli również dyrektorzy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z terenu gminy oraz duża rzesza nauczycieli, rodziców, dziadków  i uczestników festiwalu, którzy szczelnie wypełnili salę. Rolę konferansjerek  podczas  eliminacji pełniły wolontariuszki: Maja Olszańska, Patrycja Szewczyk i Judyta Walczak,  a podczas koncertu laureatów Marta Warszawska i Monika Federyszyn,. Obsługę akustyczną zapewniali: Elżbieta Gorzelańczyk i Paweł Obiegło. Oprawą scenograficzną  i opieką logistyczną nad uczestnikami zajmowała się Dorota Banasiak-Franc i Hanna Franc. Imprezę koordynował Robert Orlikowski, a całość nadzorował dyrektor GOSiR-u w Twardogórze Jan Świerad.

Wykaz instytucji i szkół biorących udział w powyższym przeglądzie (alfabetycznie):

Gimnazjum nr 1 w Twardogórze, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze, Miejskie Przedszkole z Oddziałem Małego Dziecka w Twardogórze, Ognisko Muzyczne Moderato, Przedszkole Niepubliczne Sióstr Opatrzności Bożej w Twardogórze,

Społeczne Ognisko Artystyczne Allegretto w Twardogórze,  Szkoła  Podstawowa nr 1 w Twardogórze, Szkoła  Podstawowa nr 2 w Twardogórze, Szkoła  Podstawowa w Goszczu, Szkoła  Podstawowa w Grabownie Wielkim.

 

 

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up
Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/robert66/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757 Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/robert66/public_html/wp-content/plugins/cookie-law-info/public/modules/script-blocker/script-blocker.php on line 490