Koncert Rodziny Kaczmarków

Rodzina koncertowała ze wsparciem instrumentalnym 5-osobowego zespołu Alla Vienna, w którego składzie znaleźli się muzycy dysponujący bogatym dorobkiem estradowym, związani z Filharmonią Łódzką im. A. Rubinsteina i Filharmonią Świętokrzyską.
Przybywający na imprezę do hali sportowo-widowiskowej GOSiR w Twardogórze zostali powitani przy wejściu przez burmistrza Zbigniewa Potyrałę, jego zastępcę Ryszarda Gąsiora oraz prezesa Stowarzyszenia Św. Magdaleny Ryszarda Gila – każdej Mamie wręczono czerwoną różę.
Otwierając koncert burmistrz Zbigniew Potyrała wspomniał o kilku okolicznościach towarzyszących wydarzeniu tego wieczoru. Przypomniał, iż chociaż ta impreza odbywa się w cyklu związanym z obchodami 725-lecia nadania praw miejskich Twardogórze, to również odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także zwrócił uwagę, że koncert jest dedykowany wszystkim Mamom, to odbywa się w dniu 28 rocznicy pierwszych po wojnie demokratycznych wyborów do rad gminnych, które stały się fundamentem wielkiej przemiany ustrojowej i podstawą najefektywniejszej formy demokracji, jaką są samorządy gminne. Zanim burmistrz złożył bardzo ciepłe i pełne szacunku życzenia wszystkim Mamom, podziękował wszystkim za przybycie na koncert, szczególnie akcentując inicjatywę w kwestii jego organizacji i wybór artystów tego wieczoru – przez prezesa Ryszarda Gila. Prezes Gil natomiast przypomniał o jeszcze jednej ważnej okoliczności historycznej –bowiem 5 lat temu, gdy powstawało Stowarzyszenie Św. Magdaleny, zorganizowany został w Zawoni podobny koncert, również z okazji Dnia Matki i była to pierwsza impreza zorganizowana przez to Stowarzyszenie. Burmistrz Potyrała, wyrażając zadowolenie z efektywnej obecności Stowarzyszenia w Goszczu, zwrócił uwagę, że dzięki tej obecności w Goszczu dzieje się dużo dobrych rzeczy, a nasz samorząd gminny ma silne wsparcie w staraniach o przywrócenie świetności tego wyjątkowego miejsca.
Koncert składał się z kilku bloków, które z uwagi na ogólnie liryczny charakter prezentowanych utworów, uzupełniane były (dla kontrastu) zdecydowanie żywszymi utworami instrumentalnymi, wykonywanymi przez zespół akompaniujący. Po inaugurującej występ sekwencji utworów z popularnymi ariami operetkowymi autorstwa Emre Kalmana, Mitcha Leigh, czy Andrew Lloyd Webera, artyści wykonali kilka poruszających utworów, których podmiotem lirycznym jest matka, m. in.: O matce pieśń, List do matki, Nie ma jak u mamy, czy Mamma. W kolejnych częściach koncertu zaśpiewane zostały operowe wersje znanych standardów muzyki popularnej, czy filmowej, np.: Walc Embarras (z repertuaru m. in. Ireny Santor), Fascination (w repertuarze Zbigniewa Wodeckiego jako “Oczarowanie”), Wonderfull world (Louisa Armstronga), Moon River (Henry’ego Manciniego z filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”), a nawet przebój Elvisa Presleya „Can’t Help Falling in Love” oraz Paula Anki „Put your head on my shoulder”. W finale koncertu artyści wykonali tytułowy utwór „Moja matko ja wiem” oraz (wspólnie z publicznością) wiązankę hiszpańskich i włoskich klasyków – Domenico Modugno, Luigi Denza, Henry Cannio. Nie obyło się bez bisów, których wymowną pointą był wykonany ponownie utwór Moja matko ja wiem, tym razem w sugestywnym wykonaniu w duecie: syna Wojtka i matki – Iwony Kaczmarek. Publiczność nagrodziła artystów owacją na stojąco i… oczekiwaniem ponownego przyjazdu tej artystycznej rodziny – do Twardogóry lub Goszcza.

źródło: www.twardogora.pl
Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up