Konkursy artystyczne

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek (styczeń) – impreza cykliczna
W dniach 10,11 stycznia 2012 r. w świetlicy wielofunkcyjnej w Moszycach odbyły się eliminacje II Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze. W przeglądzie zaprezentowało się 97 podmiotów wykonawczych (soliści, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne i chóry) łącznie 314 osób w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkole (5-6 lat), szkoła podstawowa klasy I – III, szkoła podstawowa klasy IV – VI, gimnazjum i powyżej 16 lat. Jury w składzie: Justyna Burska, Dorota Macalak, Stanisław Miśkiewicz oceniało: dobór repertuaru, walory głosowe, interpretację, poprawność intonacji i ogólny wyraz artystyczny przyznając nagrody i wyróżnienia. Nagrodę Grand Prix IV Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek – Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra zdobyła solistka Miriam Witiw (op. Halina Ślusarek) z SP1 w Twardogórze.
Gminny Konkurs Piosenki Polskiej (marzec) – impreza cykliczna
W dniach 19,20, 23 maja 2010 r. odbywały się przesłuchania II Gminnego Konkursu Piosenki Polskiej zorganizowanego pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze. Konkurs został przeprowadzony w pięciu kategoriach wiekowych. Wśród uczestników konkursu można było usłyszeć byłych i obecnych mieszkańców Miasta i Gminy Twardogóra. Miejscem organizacji konkursu była Świetlica Środowiskowa Harcówka w Twardogórze prowadzona przez Dorotę Banasiak-Franc. Obsługę akustyczną zapewnili : Marek Jankowski i Wojciech Ryzakiewicz. Konferansjerką zajmowała się Judyta Walczak. Uczestnicy konkursu wykonywali piosenki ( zgodnie z regulaminem) wyłącznie w języku polskim. Jury oceniało takie aspekty wykonawcze jak: dobór repertuaru, poprawność intonacji, walory głosowe, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. W jury zasiedli: Kazimierz Cichoń, Andrzej Kowalczyk i Stanisław Miśkiewicz . Łącznie zaprezentowało się 67 podmiotów wykonawczych. W dniu 23 maja 2010 r. również w Świetlicy Środowiskowej Harcówka odbył się uroczysty koncert laureatów wspomnianego konkursu. Nagrodę Grand Prix II Gminnego Konkursu Piosenki – Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra zdobyła Marta Rokicka, opiekun Marian Świtoń.
Gminny Festiwal Pieśni Patriotycznej (listopad) – impreza cykliczna
W dniach 15,16 listopada 2011 r. w świetlicy wielofunkcyjnej w Moszycach odbyły się eliminacje II Gminnego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze. W przeglądzie zaprezentowało się 66 podmiotów wykonawczych (soliści, zespoły wokalne i chór) łącznie blisko 184 osoby w pięciu kategoriach wiekowych: przedszkole (5-6 lat), szkoła podstawowa klasy I – III, szkoła podstawowa klasy IV – VI, gimnazjum i powyżej 16 lat. Jury w składzie: Kazimierz Cichoń, Andrzej Kowalczyk i Stanisław Miśkiewicz oceniało: dobór repertuaru, walory głosowe, interpretację, poprawność intonacji i ogólny wyraz artystyczny przyznając nagrody i wyróżnienia. Nagrodę Grand Prix II Gminnego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej – Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra zdobył chór Twardogórzanie (op. Halina Ślusarek) z SP1 w Twardogórze.
Imprezy artystyczne 2009

1. Koncert kolęd ELENI ( 15 stycznia)
2. Występ kabaretu NEO-NÓWKA ( 8 lutego)
3. Koncert zespołu TERCET EGZOTYCZNY (8 marca)
4. Występ kabaretu PARANIENORMALNI (11 października)
5. Koncert Galowy Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK(11 listopada)
6. Koncert zespołu DŻEM (13 grudnia)

Imprezy artystyczne 2010

1. Koncert zespołu Golec uOrkiestra (15 stycznia)
2. Występ kabaretu ANI MRU MRU (19 maja)
3. Kabaret Pod Wyrwigroszem (17 października)

Imprezy artystyczne 2011

1. Koncert Andrzeja i Mai Sikorowskich (23 stycznia)
2. Występ kabaret NEO-NÓWKA (6 marca)

Projekcje filmowe 2009

1. Świadectwo (16-17 grudnia 2008 r.)
2. To nie tak, jak myślisz, kotku (14 lutego 2009 r.)
3. Popiełuszko (16 marca 2009 r.)
4. Janosik (12 września 2009 r.)
5. Nigdy nie mów nigdy (15 listopada 2009 r.)
6. Gwiazda Kopernika (16, 17 listopada 2009 r.)

Wystawy 2009

Współorganizacja ze Szkołą Podstawową nr 2 w Twardogórze.
Ludobójstwo dokonane na Polakach w latach 1939-1947 przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i Ukraińską Powstańczą Armię (UPA) (3-20 kwietnia 2009 r.)

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up