Orlen Liga w Twardogórze

Relacja z meczu Impel Wrocław – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3

23.03.2013

W sobotę w Twardogórze siatkarki Impela Wrocław w kolejnym spotkaniu fazy play-off spotkały się z drużyną Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Po trzech meczach na prowadzenie wyszły dąbrowianki.

 

Od początku pierwszego seta przyjezdne wypracowały nieznaczną przewagę. Na pierwszą przerwę techniczną zawodniczki Tauronu zeszły prowadząc 8:4. Kilka minut później Impelki doprowadziły do remisu 14:14. Następnie rywalizacja na boisku w Twardogórze toczyła się punkt za punkt. W emocjonującej końcówce pierwszego seta przewagę zdobyły wrocławianki, które zwyciężyły 28:26.

 

W drugim secie na pierwszej przerwie technicznej 8:6 prowadziły wrocławianki. Od stanu 14:14 siatkarki Tauronu wypracowały sobie kilka punktów przewagi,  schodząc na drugi time-out z wynikiem 18:14. Wrocławianki ambitnie walczyły do końca drugiego seta. Ostatecznie uległy w tej partii 22:25.

 

Na pierwszej przerwie technicznej w trzecim secie jednym punktem prowadziły wrocławianki. Od stanu 10:10, po skutecznych atakach dąbrowianki wyszły na prowadzenie. Na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:13. Wypracowanej przewagi nie oddały już do końca tego seta. W tej partii drużyna z Dąbrowy Górniczej zwyciężyła 25:18.

 

W czwartym secie, od początku ostro zaatakowały wrocławianki, które wywalczyły przewagę 4:1. Dąbrowianki po skutecznych zagrywkach doprowadziły do remisu 4:4. Na pierwszej przerwie technicznej Impelki prowadziły jednym punktem.  Na drugi time-out drużyna ze stolicy Dolnego Śląska udała się już z czteropunktowym prowadzeniem. Zdobywczynie Pucharu Polski doprowadziły do remisu 20:20. Końcówka tej partii także dostarczyła wielu emocji.  Zespół MKS-u po udanych atakach zwyciężył trzeciego seta 25:22, a cały mecz 3:1.

 

 

Impel Wrocław – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1:3 (28:26, 22:25, 18:25, 22:25)

 

Impel Wrocław : Mroczkowska 11, Konieczna 16, Wilson 14, Pyziołek 10, Djurisić 12, Ognjenović 4, Medyńska (libero) oraz Rosner 1, Haładyn 1, Polak 2 .

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Tokarska 4, Leys 8, Liniarska 11, Kaczor 3, Dirickx 4, Skowrońska 15, Strasz (libero) oraz Stacchiotti 9, Zaroślińska 14, Szczurek.

 

MVP: Katarzyna Zaroślińska (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza).

 

(żródło: www.impelwoclaw.pl)

_________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Relacja z meczu Impel Wrocław – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3

24.03.2013

Siatkarki Impela Wrocław w niedzielę, w kolejnym meczu fazy play-off zmierzyły się z drużyną Tauron MKS-em Dąbrowa Górnicza. Po emocjonującym i zaciętym spotkaniu zwycięstwo 3:2 odniosły dąbrowianki.

 

Pierwszy set niedzielnego spotkania zawodniczki Tauronu rozpoczęły od kilkupunktowego prowadzenia. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 4:8. Na drugiej przerwie technicznej przewaga dąbrowianek zmalała do trzech punktów. Zawodniczki Tauronu utrzymały jednak przewagę do końca seta, który zwyciężyły 25:21.

 

 

Początek drugiej partii był wyrównany. Na pierwszej przerwie technicznej zdobywczynie Pucharu Polski prowadziły 8:7. Na drugiej przewie technicznej Impelki wyszły na jednopunktowe prowadzenie.  Po przerwie wrocławianki wyszły na prowadzenie po serii skutecznych bloków, którego nie oddały już do końca seta, zwyciężając drugą partię 25:18.

 

W trzecim secie na pierwszej przerwie technicznej Impelki prowadziły 8:7, a potem sukcesywnie powiększały przewagę. Na drugi time-out zawodniczki Tore Aleksandersena zeszły z czterema punktami przewagi. Impelki do końca seta nie oddały prowadzenia, pewnie zwyciężając 25:18.

 

Czwartego seta lepiej rozpoczęły dąbrowianki, które na pierwszą przerwę techniczną zeszły prowadząc 8:3. Na drugiej przerwie technicznej zawodniczki Tauronu powiększyły przewagę do siedmiu  punktów. W dalszej fazie tej odsłony zawodów drużyna Tauronu powiększała przewagę. Ostatecznie w tej partii siatkarki z Dąbrowy Górniczej zwyciężyły 25:15.

 

Decydujący piąty set zaczął się od wyrównanej walki obu ekip. Po asie serwisowym i udanym bloku, dąbrowianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Po zmianie stron dąbrowianki powiększyły prowadzenie i pewnie zwyciężyły w tie-breaku 15:5, a w całym meczu 2:3. Tym samym Tauron MKS Dąbrowa Górnicza jako ostatni zespół zapewnił sobie miejsce w najlepszej czwórce ORLEN Ligi.

 

Impel Wrocław – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (21:25, 25:18, 25:18, 13:25, 5:15)

 

Impel Wrocław : Mroczkowska 4, Konieczna 13, Wilson 18, Pyziołek 8, Djurisić 17, Ognjenović 6, Medyńska (libero) oraz Polak 7, Haładyn, Rosner 1.

 

Tauron MKSDąbrowa Górnicza: Leys 8, Liniarska 7, Kaczor 5, Stacchiotti 10, Dirickx 4, Skowrońska 15, Strasz (libero) oraz Śliwa, Zaroślińska 17, Szczurek 5.

 

MVP: Elżbieta Skowrońska (Tauron MKS Dąbrowa Górnicza)

 

(żródło: www.impelwoclaw.pl)

 

 

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up