X Edycja Turnieju Mikołajkowego "Gwiazdy i Uczniowie"


ZDJĘCIA Z TURNIEJU

 

Podczas turnieju zmierzyły się ze sobą: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa z Goszcza i Szkoła Podstawowa z Grabowna Wielkiego.

Otwarcie turnieju nastąpiło o godzinie 1000 na hali sportowo – widowiskowej GOSiR-u, gdzie zostali serdecznie przywitani wszyscy zawodnicy szkół, sędziowie: Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Twardogóra Pani Beata Pięta, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Goszczu Pani Magdalena Żerebecka oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Pani Elżbieta Stępień, zaproszone „Gwiazdy” zawodnicy piłki ręcznej MKS – u Zagłębia Lubin: bramkarz, reprezentant Polski kadry seniorów, brązowy medalista Mistrzostw Świata z 2009 roku Adam Malcher, rozgrywający, reprezentanta Polski kadry seniorów Piotr Adamczak, skrzydłowy reprezentant Polski kadry juniorów Łukasz Kużdeba, skrzydłowy reprezentant Polski kadry juniorów Wojciech Gumiński oraz liczną widownię uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 1.


Każda „Gwiazda” wylosowała drużynę reprezentującą daną szkołę, w której jako kapitan wspólnie z nią godnie walczyła w konkurencjach sprawnościowych. Pierwszym zmierzeniem szkół był „Slalom z krążkiem na głowie”, gdzie uczniowie pokonywali wyznaczony odcinek z pachołków z krążkiem na głowie, drugą konkurencją były „Rzuty na bramkę”, w bramce umieszczone były 4 elementy, którym była przypisana wyznaczona ilość punktów, każdy z uczniów wykonywał z określonej odległości jeden rzut piłką w cel, w tej konkurencji mogli się także wykazać kapitanowie drużyn, trzecią był „Lunatyk”, gdzie każda drużyna wyznaczyła jednego reprezentanta, który z zawiązanymi oczami przy pomocy słów kapitana musiał pokonać tor przeszkód, następną konkurencją była „Kaczka”, każda z drużyn otrzymała dwie narty, gdzie pięciu reprezentantów z kapitanem musieli przymocować swoje stopy do nart i na sygnał gwizdka jednocześnie zsynchronizować ruchy swoich nóg, przesuwając się w kierunku mety,  piątą konkurencją był „Tor przeszkód” w której w jak najszybszym czasie zawodnicy musieli pokonać go przestawiając piłki, kozłując slalomem piłkę, zrobić skoki zwrotne na ławeczce i wrócić na start, natomiast szóstą, a zatem ostatnią konkurencją było „Układanie puzzli„ w której zawodnicy z wyciętych elementów musieli kolejno na macie ułożyć obrazek, tak jak to bywa w układaniu puzzli.

KLASYFIKACJA PUNKTOWA

Konkurencja/Szkoła

SP nr 1

SP nr 2

SP w Goszczu

SP w Grabownie Wielkim

„Slalom z krążkiem”

1

4

3

2

„Rzut w bramkę”

2

1

4

3

„Lunatyk”

3

2

1

4

„Kaczka”

3

2

1

4

„Tor przeszkód”

2

4

1

3

„Układanie puzzli”

1

4

3 +2 (za estetykę bałwana)

2

Razem:

12

IV miejsce

16

II miejsce

15

III miejsce

18

I miejsce

 


Po wszystkich konkurencjach została ogłoszona oficjalna punktacja, po czym zostały wręczone nagrody. Za zajęcie poszczególnych miejsc każda szkoła otrzymała pamiątkową statuetkę oraz dyplom, natomiast wszystkie dzieci otrzymała paczkę „Mikołajkową” składającą się ze słodyczy. Każda ze szkół przygotowała także mały upominek dla swojego kapitana. Po podziękowaniu wszystkim za przybycie i zaangażowanie nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia oraz zebrania podpisów os sportowców. Na sam koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.


SKŁAD DRUŻYN

L.p.

SP nr 1

SP nr 2

SP w Goszczu

SP w Grabownie Wielkim

Kapitan

Kużdeba Łukasz

Malcher Adam

Gumiński Wojciech

Adamczak Piotr

1.

Tylcz Jakub

Żurawka Julian

Jarmużek Bartosz

Górkowy Szymon

2.

Durman Julia

Antonowicz Amelia

Weszka Marta

Bedka Zuzanna

3.

Welcz Mateusz

Krawczyk Dawid

Garboliński Patryk

Rydzyński Kacper

4.

Kubacka Marta

Gąsior Adrianna

Sobińska Magdalena

Kowalska Dorota

5.

Kramarz Adrian

Rek Oskar

Gierszon Dawid

Moś Jakub

6.

Sopolińska Nikola

Dydacka Magdalena

Kałużna Laura

Kowalska Karolina

7.

Budzowski Jakub

Jarząb Krystian

Wojciechowski Jakub

Dziadkiewicz Stanisław

8.

Bożemska Edyta

Krzywańska Blanka

Chmiel Ewelina

Bojanowska Aleksandra

9.

Sobczyński Szymon

Drobina Piotr

Wlazło Kornel

Wiechowski Adrian

Opiekun

Wira Agnieszka

Bujok Agnieszka

Zygmunt Wydmuch

Choła – Boruszkowska Bożena

 


Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up