Zajęcia Stałe

Głównym celem tych zajęć było stworzenie dzieciom warunków do ciekawego spędzania wolnego czasu podczas wakacji, integracja w grupie, tworzenie przyjaznej atmosfery, kształtowanie odpowiednich nawyków                     i postaw, poznawanie najbliższej okolicy, podnoszenie poczucia własnej wartości poprzez poznanie, rozumienie i akceptacji siebie. W zajęciach uczestniczyły dzieci w wieku 6 – 12 lat. W lipcu  uczestniczyło 30 dzieci, a w sierpniu 28dzieci. W sumie w zajęciach wzięło udział 58 dzieci z terenu Gminy Twardogóra.
Na zajęciach dzieci zmierzyły się w sportowych rozgrywkach, konkurencjach indywidualnych, zabawach zręcznościowych, wykonywały własne prace plastyczne, zorganizowane były zabawy grupowe na świeżym powietrzu ,wyjścia na basen, na stadion sportowy, na halę sportową, zajęcia plastyczne w plenerze, na spacer-zwiedzanie okolicy.
W lipcu dzieci pojechały na wycieczkę do ZOO we Wrocławiu gdzie kształtowały umiejętność obserwacji i orientacji w terenie, poznały gatunki zwierząt  żyjących w różnych strefach klimatycznych. W sierpniu dzieci zwiedziły Stajnię „Turczynówka” w Sosnówka Kolonie gdzie dzieci miały szansę zapoznania się z końmi i znakomitym sportem jakim jest jazda konna oraz miały możliwość oprowadzeniu na koniu z elementami nauki jazdy konnej. Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek przeplatane grami i zabawami.


{vsig}obiekty_sportowe/wakacje-zaj.st{/vsig}

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up