Hity nibyElity w Twardogórze.

Początek: 2021-12-04 18:00
Zakończenie: 2021-12-04 20:00
Hity nibyElity w Twardogórze.

Zapraszamy na Hity nibyElity, które odbędą się w dniu 4 grudnia (sobota) 2021 r. w godz. 18.00 w hali sportowo-widowiskowej GOSiR-u w Twardogórze przy ul. Wrocławskiej 39.

To już piąta odsłona ZWARIOWANEGO show – ale po raz pierwszy Twardogórze!

Wójtowie, burmistrzowie, starosta, dyrektorzy, kierownicy oraz inne znane osobistości wystąpią na jednej scenie w kolejnej odsłonie muzycznego spektaklu.

Tematem przewodnim będą rozterki, które gnębią ludzi od ponad 1,5 roku. Zastrzyk śmiechu gwarantowany.

Wstęp bezpłatny.

Relacja

Na scenie twardogórskiej sali sportowo-widowiskowej 4 listopada br. zaprezentowane zostało wyjątkowe widowisko muzyczne „Hity niby elity”, w którym przedstawiciele lokalnych władz i urzędnicy wykonują humorystyczne piosenki nawiązujące do sytuacji pandemicznej w naszym kraju.

W tym roku motywem przewodnim była epidemia COVID-19, co znalazło odzwierciedlenie w specjalnie przerobionych (przez niektórych wykonawców) tekstach znanych przebojów, jak: Orkiestry dęte, Kocham cię kochanie moje, Psalm stojących w kolejce, Małgośka, Baju baju proszę pana, Chciałbym być…, Ci sara, Mój przyjacielu, Zakochani są wśród nas, Kocham wolność, Kamień z napisem LOVE, Raz w niedzielę, Byłas dla mnie wszystkim, Józek nie daruję ci tej nocy, Gdzie się podziały tamte prywatni, Sing sing, Tyle słońca w całym mieście, Tych lat nie odda nikt, Raz po raz oraz (na grand finale) – Malcziki.

Widowisko miało formę śpiewogry, wiążąc poszczególne utwory scenkami humorystycznymi, bezpośrednio nawiązującymi do treści piosenek. Wstęp był bezpłatny, ale – zgodnie z intencją organizatora imprezy – była okazja, żeby wesprzeć finansowo kosztowny proces leczenia małej Amelki, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni.

Publiczność uległa stworzonemu podczas koncertu nastrojowi i brawami wynagrodziła trud przygotowań i stres wykonawczy wszystkim samorządowcom, którzy pojawili się na twardogórskiej scenie – w tak szczytnym celu.

Na scenie pojawili się: Katarzyna Drabczyńska – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyborzu, Irena Pudłowska – pedagog, instruktor wokalny, Jolanta Michałek- dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Międzyborzu, Justyna Koziarska- dyrektor Biblioteki Publicznej MiG Międzybórz, Bogumiła Lewandowska – Wójt Gminy Baranów (Powiat Kępiński), Robert Kieruzal- Starosta Powiatu Kępińskiego, Robert Fryt – Wójt Gminy Dziadowa Kłoda, Paweł Czuliński- Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra, Waldemar Grzędziak- dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Oleśnicy, Krzysztof Kraska – wiceburmistrz Miasta i Gminy Międzybórz, Jarosław Głowacki – Burmistrz Miasta i Gminy Międzybórz, Jolanta Wojtaszek – prezes ZMG OSP w Międzyborzu, Wojciech Kociński – kierownik Placówki Terenowej KRUS w Oleśnicy, Monika Goraj – MGOK w Międzyborzu, szefowa międzyborskiego sztabu WOŚP i działaczka, Małgorzata Janicka – dyrektor przedszkola BAJKA w Międzyborzu, Mirosław Adamczyk – przewodniczący Rady Miejskiej w Twardogórze, Małgorzata Michałowska – Skarbnik Miasta i Gminy Międzybórz, Jolanta Rusinek- radna RM w Twardogórze, Katarzyna Urbanek- radna Rady Miejskiej w Twardogórze.

Scenariusz i reżyseria: Irena Pudłowska, Katarzyna Drabczyńska. Pomysłodawca i twórca I edycji – Roman Ćwiękała. Obsługa akustyczna i techniczna – Seweryn Fryt (Międzybórz), oświetlenie sceniczne – Kacper Szuster (Twardogóra).

Twórcy inscenizacji serdecznie podziękowali za możliwość występu w Twardogórze.

źródło.www.twardogora.pl

fot. Andrzej Makarczuk

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up