IV Mikołajkowy Rodzinny Marszobieg na Orientację.

Początek: 2021-12-12 09:00
Zakończenie: 2021-12-12 18:00
IV Mikołajkowy Rodzinny Marszobieg na Orientację.
Czwarta odsłona Mikołajkowego Rodzinnego Marszobiegu na Orientację!
Dotychczas impreza miała charakter wydarzenia prywatnego, ponieważ stworzona została w 2018 r. z potrzeby wyciągnięcia Naszych najbliższych, przyjaciół oraz znajomych, na łono natury i pokazania im, że zabawa z mapą i kompasem w lesie, połączona ze wspólnym i aktywnym spędzaniem czasu z najbliższymi – to najlepsza forma relaksu i wzmocnienia więzi rodzinnych.

Po tych wszystkich lockdown’ach, zdalnych pracach i szkołach, stwierdziliśmy, że warto spotkać się w dużo szerszym gronie i zaprosić do zabawy “nieznajomych”, aby ich poznać i w ten sposób zachęcić do spędzania czasu w gronie rodzinnym, bez TV, kanałów filmowych i ogólnie, aby odetchnąć od tej całej otaczającej Nas “technologii”.
Marszobieg nie będzie miał charakteru rywalizacji sportowej tylko formę zabawy integracyjnej i dlatego udział jest bezpłatny (ale limit uczestników to tylko 150 osób). A zwieńczeniem tego będzie wspólne ognisko.
Dodatkowo chcąc wprowadzić element wychowawczo-edukacyjny dla starszych i młodszych – impreza będzie miała charakter PRO-EKO, czyli nie będziemy korzystać z jednorazowych, plastikowych naczyń, tylko każdy uczestnik będzie musiała przywieść do Chełstowa swoje naczynia wielokrotnego użytku (kubek, szklanka, talerz, sztućce itp.).
Dla dzieci na wybranych Punktach Kontrolnych, będą małe słodkie niespodzianki lub inne drobne gadżety, tak żeby miały większą ochotę do spacerowania i szukania tych PK.
Marszobieg odbędzie się na trzech trasach o różnym stopniu trudności (szczegół w regulaminie).
UBIÓR – marszobieg odbędzie się po lesie i głównie drogami bardzo dobrze przebieżnymi, ale jeżeli komuś zachce się posmakować prawdziwej orientacji i szukać PK na tzw. azymut, to warto mieć odzież odporną na krzaczory, jeżyny i inne rośliny, które mogą ją po uszkadzać, lub taką której nie będzie wam żal, jeżeli na pamiątkę pozostanie jakaś dziurka. Niektóre PK pomimo łatwego dojścia mogą w końcowej fazie poszukiwań znajdować się w wysokich paprociach lub gęstwinkach, co też może narazić odzież na “uszczerbek na zdrowiu”. Pamiętajcie będzie już bardzo późna jesień, a może wczesna zima – może być mokro, śnieżnie i mroźnie. Sami dobrze wiecie jak należy się ubrać w taką pogodę, ale przypominam i zalecam, aby mieć coś na przebranie po szczęśliwym powrocie do bazy, tak żeby nie suszyć się przy ognisku, w szczególności dla dzieci.
W linku regulamin, z którego dowiecie się szczegółów.
Komunikat techniczny:

Relacja

IV Mikołajkowy Rodzinny Marszobieg na Orientację.

Dnia 12 grudnia 2021 r. w pięknej scenerii na terenie Centrum Inicjatyw Wiejskich w Chełstowie odbył się IV Mikołajkowy Rodzinny Marszobieg na Orientację. W imprezie wzięło blisko 150. uczestników. Impreza miała charakter rodzinny, a piękna okolica chełstowskich lasów oraz słoneczna pogoda dopełniły świetną atmosferę.

<!–more–>

Uczestników przywitał burmistrz – Paweł Czuliński, leśniczy – Jarosław Antoniewicz oraz pomysłodawca imprezy – Sebastian Czaicki. Zawodnicy mieli do pokonania jedną z trzech przygotowanych tras na 5 i 10 km rodzinną lub na 10 km sportową. Dla wszystkich uczestników, którzy ukończyli trasę Nadleśnictwo Oleśnica Śląska przygotowało ognisko i ciepłą zupę. Dorośli mogli skorzystać z gorącej herbaty lub tzw. „grzańca”. Dzieci otrzymywały, ufundowany przez fabrykę mebli BODZIO w Goszczu, słodki poczęstunek oraz pamiątkowe medale. Impreza w charakterze pikniku promowała aktywność fizyczną oraz ekologiczne zachowania. Wszyscy uczestnicy spożywali posiłki w przywiezionych przez siebie naczyniach. Ciepłem przyciągało ognisko, na którym pieczono kiełbaski oraz chleb.

Podziękowania za przygotowanie, przeprowadzenie oraz wsparcie imprezy należą się Gminie Twardogóra, Nadleśnictwu Oleśnica Śląska, firmie SANIT CLEAN oraz Dobra Energia, Fabryce Mebli BODZIO, Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Twardogórze.

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up