Tauron Giganci Siatkówki. Edycja żeńska.

Początek: 2022-10-22 00:00
Zakończenie: 2022-10-23 00:00
Tauron Giganci Siatkówki. Edycja żeńska.

Po sukcesie męskiego turnieju TAURON Giganci Siatkówki, czas na pierwsze w historii zmagania kobiet.

Ruszyła sprzedaż biletów na turniej kobiet, który w dniach 22-23 października 2022 r. rozegrany zostanie także w hali sportowo-widowiskowej GOSiR-u w Twardogórze przy ul. Wrocławskiej 39.

Z ubolewaniem zauważyliśmy, że żeńska siatkówka była trochę zaniedbywana w ostatnim czasie. Mamy nadzieję to zmienić. Wszyscy chcielibyśmy, aby żeńska siatkówka nawiązała do najlepszych tradycji mistrzostw Europy, a może i świata – mówił latem Wojciech Rozdolski, pomysłodawca i organizator TAURON Gigantów Siatkówki. Wówczas nie wiedzieliśmy jeszcze, że nasza reprezentacja kobiet po ponad 60 latach awansuje do najlepszej ósemki mistrzostw świata.

Teraz gwiazdy kobiecej siatkówki zobaczymy w Twardogórze, po raz pierwszy pod szyldem TAURON Giganci Siatkówki. Na Dolny Śląsk przyjadą: aktualny mistrz Polski – Grupa Azoty Chemik Police oraz wicemistrz kraju Developres Bella Dolina Rzeszów. Ich rywalkami będą renomowane zespoły z Niemiec. Schwerin to 12-krotny mistrz kraju, który ostatni raz ten tytuł zdobył w 2018 roku. W poprzednim sezonie zajął trzecie miejsce. Natomiast Poczdam to stosunkowo młody klub, bo założony w 1996 roku. Z ok. 500 członkami to jeden z największych klubów siatkarskich w Niemczech. W najwyższej klasie rozgrywkowej występuje od 2009 roku. Największe sukcesy to III miejsce w 2020 i 2022 roku. Każda z tych czterech drużyn ma w swoim składzie siatkarki, które zostały powołane do reprezentacji na mistrzostwa świata rozgrywane w Polsce oraz w Holandii.

Bilety można już kupić na stronie internetowej https://giganci.sportigio.com/. Każda wejściówka obowiązuje na jeden dzień, a więc na dwa mecze. Bilety normalne kosztują 60 zł, ulgowe – 30 zł (uczniowie i studenci za okazaniem ważnej legitymacji). Wejście rodzinne (2+2) to 120 zł.

Dodatkowo bilety można kupić na godzinę przed każdym meczem w recepcji GOSiR-u w Twardogórze przy ul. Wrocławskiej 39.

Warto dodać, że dochód ze sprzedaży wejściówek przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Wszystkie mecze turnieju kobiecego na żywo pokaże TVP Sport, która jest jednym z partnerów medialnych TAURON Gigantów Siatkówki. Partnerem tytularnym imprezy jest TAURON.

TAURON Giganci Siatkówki 2022 – kobiety

Sobota, 22.10.2022 r.

godz. 13.00 Developres Bella Dolina Rzeszów – SSC Palmberg Schwerin

godz. 15.00 Grupa Azoty Chemik Police – SC Postdam

Niedziela, 23.10.2022 r.

godz. 14.30 Developres Bella Dolina Rzeszów – SC Postdam

godz. 16.30 Grupa Azoty Chemik Police – SSC Palmberg Schwerin

źródło: www.gigancisiatkowki.eu

 

Relacja

Pierwszą edycję Tauron Giganci Siatkówki Kobiet wygrała Grupa Azoty Chemik Police.

<!–more–>

Mistrz Polski odniósł w niedzielę drugie zwycięstwo pokonując 3:1 SSC Palmberg Schwerin.

Wszystkie mecze turnieju rozegrano w weekend w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Twardogórze.

Oto pełne wyniki:

KS DevelopRes Rzeszów – SSC Palmberg Schwerin 3:0

Grupa Azoty Chemik Police – SC Potsdam 3:2

KS DevelopRes Rzeszów – SC Potsdam Bundesliga-Volleyball 2:3

Grupa Azoty Chemik Police – SSC Palmberg Schwerin 3:1

 

W trakcie turnieju wręczono też Złote Serca dla przyjaciół imprezy. Jedna z tegorocznych statuetek trafiła do burmistrza Pawła Czulińskiergo. Statuetkę wręczył burmistrzowi Wojciech Rozdolski – pomysłodawca i organizator TAURON Gigantów Siatkówki.

 

fot. Kamil Lamentowicz

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up