Twardogórski Jarmark Bożonarodzeniowy.

Początek: 2021-12-19 10:00
Zakończenie: 2021-12-19 18:00
Twardogórski Jarmark Bożonarodzeniowy.

W najbliższą niedzielę 19 grudnia zapraszamy Państwa na Twardogórski Jarmark Bożonarodzeniowy. 19 grudnia na Rynku w Twardogórze, w godzinach 10:00-18:00, dostępne będą dla Państwa m.in.: ozdoby świąteczne, wyroby handmade, liczne produkty regionalne, dekoracje, zabawki, pyszne jedzenie oraz grzane wino.

Od godziny 15:00 na scenie wystąpią dzieci ze szkół i przedszkoli oraz nasi lokalni artyści, a uwieńczeniem wieczoru będzie występ Kapeli Góralskiej.
Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci:

  • 11:00 – 18:00 karuzela dla najmłodszych;
  • 11:00 – 18:00 zjeżdżalnia snowtubing;
  • 12:00 – 16:00  warsztaty plastyczne z Mikołajem, Panią Mikołajową i Elfem oraz dekorowanie pierników i ozdób choinkowych;
  • 12:00 – 16:00  wielkie chodzące maskotki: bałwanek Olaf i Renifer Rico;
  • 15:30 – 17:30 przejazdy bryczką.

Zaprasza Gmina Twardogóra i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze.

 

Relacja

V edycja Twardogórskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego odbyła się 19.12. – po rocznej przerwie, spowodowanej ograniczeniami pandemicznymi. W tym roku dodatkowym motywem imprezy na twardogórskim Rynku była akcja charytatywna dla Amelki – 2 letniej dziewczynki chorującej na SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni.

Oprócz tradycyjnego kiermaszu, podczas którego można było zrobić świąteczne zakupy, skosztować regionalnych produktów czy znaleźć wymarzoną choinkę lub prezent – na odwiedzających czekała moc atrakcji.

Na otwarcie imprezy pierwszych 100 osób, które pojawiło się w czapce św. Mikołaja – otrzymało jednorazowy karnet na lodowisko lub basen. Do dyspozycji dzieci była karuzela, zjeżdżalnia snowtubing, warsztaty plastyczne z Mikołajem, Panią Mikołajkową i Elfem (dekorowanie pierników i ozdób choinkowych), a także spacery w towarzystwie wielkich chodzących maskotek: bałwanka Olafa i renifer Rico. Grupy rodzinne korzystały z możliwości przejazdu bryczką po mieście.

Po g. 15 Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Paweł Czuliński oraz proboszcz  twardogórskiej Parafii MB Wspomożenia Wiernych ks. Krzysztof Bucyk SDB – złożyli mieszkańcom życzenia świąteczno-noworoczne.

Następnie zostały wręczone nagrody laureatom konkursu na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Nie obyło się bez słodyczy, którymi osobiście częstował burmistrz Czuliński

Nadciągający zmierzch stał się idealną scenerią do kolejnej atrakcji – twardogórskiego kolędowania, które zaszczycili następujący wykonawcy:

grupa SKRZATY (24 dzieci) z Miejskiego Przedszkole w Twardogórze, z utworem Skrzypi wóz (wychowawcy: Marzena Orłowska i Marta Wysota);

dzieci z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Opatrzności Bożej, z kolędą Przybieżeli do Betlejem (wychowawca: S. Patrycja);

grupa uczniów klas IV – VIII Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze – wykonując 3 pastorałki (wychowawca: Barbara Franc);

grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Goszczu – z kolędą Przybieżeli do Betlejem oraz utworem Znak pokoju (wychowawca: Lidia Szydełko);

młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jarosława Iwaszkiewicza wykonała utwór Jest taki dzień o swoją interpretację utworu Znak pokoju (wychowawca: Nadia Łomanowa-Barańska).

Wiązankę pastorałek wykonał zespół TwardoGraje, działający przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Wł. St. Reymonta w Twardogórze.

W kolejne części koncertu wystąpili soliści: ks. Krzysztof Jaskólski (Salezjanin) wykonując Mario czy Ty wiesz, Kamila Bilska – utwór Noel, Maja Juszczak – Kolędę o ludzkim zrozumieniu, a Natalia Łotecka – kolędę Gdy się Chrystus rodzi.

Główną atrakcją wieczoru był występ Kapeli Góralskiej Zbójnicy, która wykonała tradycyjne, popularne kolędy w góralskim brzmieniu i dawne archaiczne pastorałki z rejonu Karpat. Koncert przeplatany jest krótkim, gwarowym komentarzem o dawnych zwyczajach świątecznych oraz  poezją góralską o bożonarodzeniowej tematyce. Na zakończenie uczestnicy koncertu usłyszeli dobrze znane obszerne góralskie powinszowania.

Organizatorzy Jarmarku, tj.: Burmistrz Miasta i Gminy Twardogóra Paweł Czuliński oraz współorganizatorzy – Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze i Urzędem Miasta i Gminy w Twardogóra – składają podziękowania dla artystów, wystawców i odwiedzających.

źródło: www.twardogora.pl

fotografie: Andrzej Makarczuk, Joanna Supergan-Skórzyńska

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up