Finał półkolonii gminnych.

Finał półkolonii gminnych.

W dniu 30 czerwca 2023 r.  zakończyły się gminne półkolonie, zorganizowane z inicjatywy burmistrza Pawła Czulińskiego. Realizatorem wypoczynku była Szkoła Podstawowa nr 2 w Twardogórze przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Twardogórze.

W budynku szkolnym przy ulicy Jadwigi 79 dzieci z klas I-III pod opieką wychowawców i animatorów realizowało ciekawy program zajęć w siedmiu grupach, biorąc udział w zajęciach: profilaktycznych i edukacyjnych, muzyczno-ruchowych, sportowych (na sali gimnastycznej i boisku szkolnym), profilaktycznych z wychowawcami oraz z policją i ze strażakami, a ponadto – w seansie animowanej bajki na dużym ekranie. Wychowawcy realizowali specjalny program profilaktyczny oraz bardzo różnorodny program zajęć plastycznych, gier planszowych i wiele innych. Jednym z ważniejszych punktów była profilaktyka przeciw uzależnieniom.

Finał półkolonii odbył się na terenie twardogórskiej świetlicy „Harcówka” 30 czerwca, gdzie dzieci zaprezentowały przygotowane przez siebie piosenki w formule koncertu, a potem bawiły się na “dmuchańcach” oraz przygotowanych animacjach.

Ważnym zadaniem organizowanych półkolonii było zapewnienie opieki najmłodszym uczniom gminnych szkół i tym samym odciążenie rodziców.

Zajęcia i realizowany program był na tyle atrakcyjny, że większość uczestników już zapowiedziało chęć udziału w kolejnych edycjach.

źródło:www.twardogora.pl

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up