Gminne półkolonie dla najmłodszych uczniów zakończone.

Gminne półkolonie dla najmłodszych uczniów zakończone.

 

W piątek 17.02.2023 r.  zakończyły się organizowane z inicjatywy Burmistrza Pawła Czulińskiego gminne półkolonie. Bezpośrednim realizatorem wypoczynku była Szkoła Podstawowa nr 2 w Twardogórze przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Twardogórze.

81 dzieci z klas I-III znalazło opiekę i realizowało ciekawy program zajęć w 6. grupach, w budynku szkolnym przy ulicy Stefana Batorego. Każda w przeciągu tygodnia wzięła udział w:

– zajęciach plastycznych z drewnem,

– zajęciach muzycznych,

– zajęciach sportowych na sali gimnastycznej,

– zajęć nauki jazdy na lodowisku łyżwach,

– seansie kinowym z emisją animowanej bajki na dużym ekranie,

– zajęciach z leśnikami,

-zajęciach profilaktycznych z wychowawcami oraz policją.

Dodatkową atrakcją były wizyta na poczcie, podczas której od zaplecza dzieci mogły zaobserwować pracę i funkcjonowanie poczty. Oprócz tych wyżej wymienionych wychowawcy realizowali specjalny program profilaktyczny oraz bardzo różnorodny program zajęć plastycznych, gier planszowych i wiele innych. Jednym z ważniejszych punktów była realizacja programu profilaktyki przeciw uzależnieniom.

Ważnym zadaniem organizowanych półkolonii było zapewnienie opieki najmłodszym uczniom gminnych szkół i tym samym odciążenie rodziców.

Zajęcia i realizowany program był na tyle atrakcyjny, że większość uczestników już zapowiedziało chęć udziału w kolejnych edycjach. Za pomoc przy organizacji należą się podziękowania:

– wychowawcom – paniom: Lidii Szydełko, Karolinie Maciejewskiej, Edycie Przybył, Agnieszce Berlickiej, Weronice Dolacie – Sobińskiej, Małgorzacie Noga,

– pracownikom GOSiR-u: Robertowi Orlikowskiemu, Tomaszowi Dżugajowi,

– pracownikom Nadleśnictwa Oleśnica Śląska, Policji oraz Urzędu Gminy: Weronice Tyczce, Tomaszowi Taciakowi, Lidii Popeckiej i Krystynie Sulimce.

Program zajęć opracował oraz pełnił funkcję kierownika półkolonii – Paweł Olszański

 

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up