Gminne półkolonie zakończone.

Gminne półkolonie zakończone.

W dniu 4.02.2022 r. występem teatralnym zakończyły się organizowane z inicjatywy Burmistrza Pawła Czulińskiego gminne półkolonie. Ich zadaniem było zapewnienie opieki najmłodszym uczniom gminnych szkół i tym samym odciążenie rodziców.

Bezpośrednim realizatorem wypoczynku był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Twardogórze przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 w Twardogórze. Półkolonie obywały się w budynku szkolnym przy ulicy Św. Jadwigi 7 w Twardogórze. Blisko 80. dzieci z klas I-IV realizowało ciekawy program zajęć w 6. grupach. Każda z nich miała możliwość udziału w zajęciach muzycznych, sportowych (sala gimnastyczna) i nauki jazdy na łyżwach (Lodowisko Miejskie w Twardogórze).  Zorganizowano seans kinowy z emisją animowanej bajki na dużym ekranie. Dodatkową atrakcją była wizyta w banku Santander, w którym dzieci mogły zwiedzić zaplecze, zapoznać się z pracą funkcjonowaniem banku oraz zobaczyć prawdziwy sejf. Dużą radość sprawiły dzieciom odwiedziny twardogórskich strażaków wraz z wozem bojowym. Oprócz wyżej wymienionych działań wychowawcy realizowali bardzo różnorodny program zajęć plastycznych, gier planszowych i wiele innych. Ważnym aspektem półkolonii była realizacja programu profilaktyki przeciw uzależnieniom, w tym emisja filmów edukacyjnych dostosowanych do poszczególnych grup wiekowych.

Podsumowując – nudy nie było. Spora część najmłodszych uczestników już zapowiedziała chęć udziału w kolejnych edycjach zajęć feryjnych.

 

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up