Mistrzostwa Polski Taekwondo.

Mistrzostwa Polski Taekwondo.

W dniach 23 i 24 października 2021 r. w Grodkowie odbyły się Mistrzostwach Polski Taekwondo. Był to turniej kwalifikacyjny do Kadry Polski.


Do rywalizacji przystąpiło blisko 700. zawodników z całej Polski. Twardogórską sekcje taekwondo reprezentowali: Dorota Jankiewicz (młodzik młodszy) – wywalczyła drugie miejsce w walce miękkim kijem w kategorii do 125 cm, Robert Jankiewicz (kadet) – zdobył pierwsze miejsce układy formalne w kategorii stopni mistrzowskich, Maciej Krywko – trzecie miejsce walce w kategorii kadet do 40 kg. Karolina Michalewska (kadet) – zajęła pierwsze miejsce w układzie formalnym kategorii stopni mistrzowskich. Patryk Pyrka (kadet) – pierwsze miejsce w walce do 47 kg i Zofia Żak (junior młodszy) – trzecie miejsce w walce w kategorii do 65 kg. Ponadto w turnieju brał udział Przemysław Krywko (senior) i zdobył pierwsze miejsce w układach formalnych w kategorii pasów mistrzowskich oraz pierwsze miejsce walce kategorii do 80 kg. W turnieju brał udział również Kamil Michalewski (kadet) w kategorii do 47 kg zdobył czwarte miejsce.
Treningi Taekwondo w Twardogórze odbywają się we wtorki i piątki od godz. 17:00 w trzech grupach wiekowych. Miejsce treningów jest Szkoła Podstawowej nr 2 w Twardogórze przy ulicy Św. Jadwigi 7.


Opis zdjęć.
Zdjęcie pierwsze. Dorota Jankiewicz – zdobywczyni drugiego miejsca w walce miękkim kijem wraz z trenerem – Mariuszem Dumitrescu 6 Dan.
Zdjęcie drugie. Karolina Michalewska – zdobywczyni pierwszego miejsca w układach formalnych.
Zdjęcie trzecie. Robert Jankiewicz (pośrodku) zdobywca złotego medalu w układach formalnych.

Podziel się z innymi
keyboard_arrow_up